Janka Bernath: ľuďom stačí len správne cvičiť

BRATISLAVA – Jediné čo ma môže priviesť k stálemu zdraviu a odstrániť bolesti je vyrovnať sa, a to  pohybom.

Ak sa chcem naozaj uzdraviť, potrebujem začať správne cvičiť a znova vymodelovať svaly tak, aby fungovali harmonicky. a držali ma pevne a rovno. Zrazu som zistila, že k tomu potrebujem len čas a pozornosť venovanú tomu čo robím.. Teda prepojiť myseľ a telo. Všetko ostatné snaženie je strata času a peňazí. Paráda.

Zdravie nie je stav do ktorého sa potrebujete dostať. Pochopila som že zdravie je  odpoveď tela na činnosti ktoré robím. Ak budem robiť dobré veci, telo odpovie zdravím a silou. Ak prestanem a začnem robiť veci škodlivé, telo odpovie znova bolesťou a chorobou. Čo to v praxi znamená? Uzdravovanie  je neustály proces. Nedá sa uzdraviť ,byť uzdravená a ďalej už nemusieť nič robiť .Dobrá správa pre mňa však bola, že je to v mojich rukách.Dôležitá je rovnováha medzi tým čo robím a ako sa cítim.

Bola som nadšená týmto zistením.Začala som robiť veľké pokroky. Moju teóriu so začala používať v praxi. Čokoľvek sa objavilo, či prechladnutie, svalové bolesti, únava, búšenie srdca, arytmie, vysoký tlak, virózy , bolesti hlavy,,, riešila som to vlastnými silami. Priamo za pochodu ,keď som ochorela. Vypracovala som veľmi jednoduchý a pritom efektívny systém samoliečenia, v meditácií. Popri tom som cvičila, otužovala sa studenou vodou. Proste robila som veci, ktoré sú úplne zadarmo a bez vedľajších nežiadúcich účinkov.  Ale fungovali na 100%. Do 2-3 dni som bola zdravá aj bez toho aby som užívala lieky. Neuveriteľné.

Publikujeme s láskavým dovolením Janky Bernath