IOI Corporation vzdeláva tankovaním kryptomien

BRATISLAVA – Slovenský startup IOI Corporation vďaka hernému NFT projektu IOI umožňuje hráčom z celého sveta obchodovať novou formou využitia technológie blockchain.

Blockchain je v informatike špeciálny druh distribuovanej decentralizovanej databázy uchovávajúcej neustále sa rozširujúci počet záznamov, ktoré sú chránené proti neoprávnenému zásahu tak z vonkajšej strany, ako aj zo strany samotných uzlov peer-to-peer siete. Najčastejšou aplikáciou technológie blockchainu je použitie ako účtovná kniha kryptomien, napríklad, ktorá uchováva transakcie vykonané užívateľmi. Kombinácia s kryptografiou umožňuje zaistiť atomicitu operácií a zabrániť neoprávneným transakciám.

Slovenská spoločnosť IOI Corporation, pôsobiaca v oblasti blockchainu a elektronických hier, sa stal známou vďaka projektu Trade race manager, v rámci ktorého vzdeláva verejnosť o obchodovaní s menami.

Vzdelávací program je postavený na hre. jednotliví hráči majú k dispozícii automobily. NAmiuesto benzínu do nich tamkujú kryptomeny.

Firmu vedie Rastislav Bakala. Kryptomenám sa venuje od roku 2016.

„V Trade race manager užívateľ hrá s NFT autíčkami tak,  že im natankuje palivo, ktoré pozostáva z troch kryptomien jeho výberu a následne sa zúčastňuje závodu, kde výkon kryptomien z LIVE burzy určuje jeho pozíciu medzi ostatnými pretekármi. Pretekár, ktorý svoje investície v kryptomenách v daný závod najviac zhodnotí (ROI), vyhrá  preteky, a tak aj IOI Token, čo je vlastná kryptomena, ktorá je obchodovateľná na centralizovaných burzách,“ približuje hlava projektu princíp fungovania hry.

Vzdelávaciu hru používa viac ako 50 000 užívateľov.