Heinz-Christian Strach spochybňuje princíp EÚ

Právo občanov slobodne si vybrať miesto pobytu a prácu v rámci Európskej únie je jedným z pilierov, na ktorom stojí EÚ. Vice-kancelár Rakúska Heinz-Christian Strach otvorene vyslovuje pochybnosti o tejto zásady, napísal denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Rakúsky vicekancelár je za reformu princípu, že občania EÚ si podľa vlastného uváženia vyberajú krajinu pobytu a prácu v rámci Európskej únie. “Ako je uvidol  vo Viedni, na čele pravej strany Slobodných Rakúska, ktorá je členom vládnej koalície, slobodu pohybu a má negatívne dôsledky – napríklad vedie k,procesu výmeny” na trhu práce, “píše
denník Stáva sa, že “tí, ktorí majú vysokú kvalifikáciu a zarábajú veľa, sú nahradení lacnejšou prácou,” povedal predseda vlády Strahe.
“Musíme hovoriť otvorene o tom, že Európsky rozvojový nie je vhodná na to, že všetko dobre vzdelaný intelektuálny potenciál vo východnej Európe presťahovala do západnej Európy,” – cituje vydanie vicepremiéra.

“Vzhľadom k tomu, Rakúska ľudová strana kancelára Sebastiana Kurz a  vicekancelára Stracheho uviedli, že majú v úmysle výrazne znížiť tok utečencov v Rakúsku a urobiť neatraktívne cieľovou krajinou pre migrantov,” -píše na záver, FAZ.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.