Gates: fámy o očkovaní a čipovaní vedú k nenávisti

NEW YORK –  Zakladateľ Microsoftu Bill Gates komentoval fámy, že chce ľudí čipovať pod rúškom očkovania vakcínou COVID-19.

„Nikdy som nerobil nič také ako mikročipy. Je ťažké poprieť [také veci], pretože je také hlúpe a čudné, “uviedol Gates pre portál Business Insider. Konšpiračné teórie sú stupídne a hlúpe.

V rozhovore pre rozhlasový program BBC Today podnikateľ uviedol, že „fámy a antivedecké výroky“ „vedú k podnecovaniu nepriateľstva medzi ľuďmi.“ Gates dodal, že „sa trochu bojí existencie všetkých týchto bláznivých nápadov“, pretože môžu narušiť formovanie skupinovej imunity, ak niektorí ľudia odmietnu očkovanie. “A ja som trochu prekvapený, že časť týchto teórií je o mne.” Darujeme peniaze na vytvorenie nástroja, píšeme šeky farmaceutickým spoločnostiam. Stalo sa tak, že naša nadácia má veľa špecialistov v oblasti farmakológie a my sme považovaní za čestného sprostredkovateľa medzi vládou a spoločnosťami pri výbere najlepšej metódy, “uviedol zakladateľ spoločnosti Microsoft.

„Keď konečne získame vakcínu, budeme musieť dosiahnuť vytvorenie skupinovej imunity, aby bolo očkovaných asi 80% populácie.” Tvrdí Gates. Český portál Argumenty a fakta s podtitulom “žertovně, ale s mírou”, si z podobných fám uťahuje. Zverejnil fejtón, podľa ktorého sa pri Prahe v Jevanoch bude vyrábať vakcína z chemikálií, ktoré sa používajú na výrobu saponátov.

Pripomeňme, že charitatívny fond Billa a jeho manželky Melinda Gatesovej podporuje lekárske projekty, vrátane vývoja vakcíny proti Covid-19. Na začiatku pandémie sa šírili konšpiračné fámy, že Gates chcel implantovať mikročipy miliardám ľudí pod zámienkou očkovania proti koronavírusom a v dôsledku toho znížiť počet obyvateľov Zeme. Ruský režiséra Nikita Mikhalkov sa pridal ku konšpirátorom, obvinil Billa Gatesa zo snahy o čipovanie populácie Gates v jeho programe “Besogon TV”. Ruská televízia jeho program neodvysielala. Michalkov tvrdí, že môže hovoriť čo chce a nemusí nič dokazovať. To tvrdia všetci šíritelia proúagandy, polprávda a konšpiračných teórií.