Francúzska banka Agricole počíta straty a riziká v dôsledku vojenského konfliktu na Ukrajine

PARÍŽ –  Credit Agricole použila na krytie rizík viac ako 530 miliárd dolárov

Bank Credit Agricole vykázala v prvom štvrťroku prudký pokles ziskov: spoločnosť to pripísala skutočnosti, že predtým nechala viac ako pol miliardy eur (viac ako 530 miliónov USD) v rezervách na pokrytie rizík spojených s odchodom z Ruska. trhu a situácii na Ukrajine, uvádza agentúra Reuters.

Po rozhodnutí klesol čistý zisk banky o 47,2 percenta na 552 miliónov eur (586 miliónov USD). Ukrajinská pobočka francúzskej banky získala 195 miliónov eur (takmer 207 miliónov dolárov) v celkovej hodnote vlastného imania. Banka vyčlenila 389 miliónov eur (412 miliónov dolárov) na pokrytie možných ruských rizík.

Philippe Brasac, generálny riaditeľ spoločnosti Casa, novinárom povedal, že “banková skupina zvolila konzervatívnu stratégiu a vytvorila rezervy napriek tomu, že úroveň skutočných rizík zostáva nízka.” Brasak dodáva, že nebyť tohto rozhodnutia, “zisky Credit Agricole by presiahli miliardu eur, čo predstavuje nárast o 10 percent.”

Persisches Handkugelrechengerät.
Dieses persische Rechengerät entspricht in der Bauart völlig dem russischen Stschoty. Die russische Form des Abakus war und ist im Nahen und Mittleren Osten weit verbreitet.

Tržby Credit Agricole za prvý štvrťrok vzrástli o 8,1 percenta na 5,938 miliardy eur (6,301 miliardy USD) vďaka ďalším obchodom francúzskej banky, medzi ktoré patrí retailové bankovníctvo a poisťovníctvo. Firemné a investičné bankovníctvo vykázalo rast výnosov o 4,3 percenta.

Casa, ktorá pozastavila všetky bankové operácie v Rusku, uviedla, že jej ruské výdavky klesli od začiatku špeciálnej operácie na Ukrajine o 1,1 miliardy eur (1,16 miliardy dolárov) na 4,4 miliardy eur (4,66 miliardy dolárov) na konci marca. ).

Ešte predtým, 4. mája, ruská dcéra rakúskej banky Raiffeisenbank informovala, že od začiatku špeciálnej operácie na Ukrajine stratila približne 600-tisíc zákazníkov. Vedenie bankovej skupiny v marci hovorilo o možnom „starostlivo zváženom“ odchode z ruského trhu a predaji podielu v kapitále ruskej banky.