Filmové skúšky na gauči bez ekonomickej potencie

Investori plánovali nákup aktíva firmy Weinstein Company (TWC) firmy producenta Harveyho Weinsteina. Napísal o tom denník The Wall Street Journal.  

Skupina investorov vedená podnikateľkou Mariou Contreras-Sweetovou bola blízka dohode o kúpe spoločnosti Weinstein Co. za približne 500 miliónov dolárov, vrátane dlhov, keď generálny prokurátor podal žalobu v nedeľu, povedala osoba blízka transakcii. Bratia Harvey a Bob Weinsteinovci by nedostali nič.

Harvey Weinstein a jeho brat Bob Weinstein vytvorili filmovú produkčnú spoločnosť Miramax. Viedli ju od roku 1979 do roku 2005. V marci toho istého roku bratia Weinsteinovci založili Weinsteinovu spoločnosť (The Weinstein Company) a z Miramaxu odišli v septembri.  Povesti o jeho praxi “filmových skúšok na gauči” Harveyho Weinsteina sa v Hollywoode šírili dlhé roky. Hovorili o nich niektoré osoby zo sféry zábavného priemyslu.

Už v roku 1998 povedala Gwyneth Paltrowová v nočnom zábavnom programe Late Show with David Lettermanom, že Weinstein “vás núti, aby ste to urobili s ním raz či dva razy”.

V roku 2005 Courtney Love poradila mladým herečkám v rozhovore: “Ak vás Harvey Weinstein pozýva na súkromnú párty v hoteli Four Seasons, nechoďte.”

V roku 2010 uzrel svetlo sveta článok s názvom “Harvey’s Girls”. V roku 2012 postava v televíznom seriáli 30 Rock povedala: “Nebojím sa nikoho v zábavnom priemysle, odmietla som pohlavný styk s Harveyom Weinsteinom aspoň trikrát z piatich. Po uverejnení obvinení povedal režisér Quentin Tarantino, že vedel, že Weinstein prenasleduje herečky po celé desaťročia, a konfrontoval ho s ním.

Ivana Lowell napísala vo svojej knihe “Prečo nepovedať, čo sa stalo?”, publikovanej v roku 2010, o neúspechu Weinsteina, keď pracovala pre divíziu Miramax. Zmienené delikátne udalosti boli v jej kancelárii, keď bola s Harveyom Weinsteinom osamote a vo svojom dome, keď bola prítomná jej ženská priateľka. Napísala, že “vedela o jeho reputácii sukničkára, a že príbehy o tom, že sa snažia zvádzať každú mladú herečku v meste, boli neslávne známe”.  Ku koncu minulého roku viac ako 80 žien obvinilo Harveya Wainsteina zo sexuálneho obťažovania. Po obvineniach ho vyhodili z vlastnej firmy. Vyletel aj z Americkej filmovej akadémie. Vyšetruje ho FBI.