Eurobooks o novinke Stephena Kinga Holly

BRATISLAVA – V septembri tohto roku vyjde nový román amerického spisovateľa Stephena Kinga s titulom Holly.

Finančné noviny o tom informoval Karol Faith z bratislavskej predajne Eurobooks na Jesenského ulici, oproti zástavke električiek.

Holly Gibneyová, jedna z najpresvedčivejších a najvynaliezavejších postáv Stephena Kinga, sa vracia v tomto napínavom románe, aby vyriešila desivú pravdu o viacerých zmiznutiach v mestečku na Stredozápade.

HOLLY Stephena Kinga predstavuje triumfálny návrat obľúbenej Kingovej postavy Holly Gibneyovej. Čitatelia boli svedkami Hollyho postupnej premeny z plachého (ale aj odvážneho a etického) samotára v románe Pán Mercedes, cez partnera Billa Hodgesa v románe Finders Keepers až po plnohodnotného, inteligentného a občas drsného súkromného detektíva v románe The Outsider. V Kingovom novom románe je Holly na vlastnú päsť a stojí proti dvojici nepredstaviteľne skazených a brilantne zamaskovaných protivníkov.

Keď Penny Dahlová zavolá do detektívnej agentúry Finders Keepers v nádeji, že jej pomôže nájsť jej zmiznutú dcéru, Holly sa zdráha prípad prijať.

Jej partner Pete má Covida. Jej (veľmi komplikovaná) matka práve zomrela. A Holly má byť na dovolenke.

Ale niečo v zúfalom hlase Penny Dahlovej spôsobuje, že Holly ju nedokáže odmietnuť.

Len niekoľko blokov od miesta, kde zmizla Bonnie Dahlová, žijú profesori Rodney a Emily Harrisovci. Sú obrazom buržoáznej úctyhodnosti: manželia osemdesiatnici, oddaní jeden druhému a celoživotní akademici na polceste. V pivnici svojho udržiavaného, knihami obloženého domu však ukrývajú nečestné tajomstvo, ktoré môže súvisieť s Bonniiným zmiznutím.

A ukáže sa, že je takmer nemožné odhaliť, čo majú za lubom: sú bystrí, trpezliví a bezohľadní.

Holly musí zmobilizovať všetky svoje obrovské talenty, aby v tomto novom mrazivom majstrovskom diele Stephena Kinga prekonala a preľstila šokujúco zvrátených profesorov.

 

Titulná fotografia: Stephen King v roku 2011. Autorka Stephanie Lawton. https://creativecommons.org/licenses/by/2.0