Deutsche Bank má problémy s prokuratúrou

Divízia správy aktív najväčšej nemeckej banky Deutsche Bank – DWS vyšetrujú americké úrady.

Podľa denníka The Wall Street Journal bola firma obvinená z toho, že nespĺňa požiadavky na environmentálne, sociálne a podnikové riadenie. Federálna prokuratúra sa začala zaujímať o DWS po tom, čo bývalý zamestnanec Desiree Fixler uviedol, že firma pri niektorých investíciách nadhodnotila skóre udržateľnosti.

Preskúmanie SEC je v počiatočných fázach. DWS zavádzalo investorov a prikrášľovalo svoje úsilie o udržateľnosť. Firma vykreslila pre svojich klientov ružovejší obraz, keď v skutočnosti mala problémy so svojou environmentálnou, sociálnou a firemnou investičnou stratégiou.

Deutsche Bank vlastní väčšinový podiel v DWS a vyšetrovanie nemeckej banky bolo ranou. Akcie Deutsche Bank klesli o 1,9 percenta a akcie DWS o 12 percent. Vyšetrovanie zhoršilo množstvo právnych obáv generálneho riaditeľa Deutsche Bank Christiana Sewinga, ktorý sa snaží využiť trend smerujúci k environmentálnym alebo sociálnym investíciám.

V júni 2021 už nemecká banka musela riešiť sťažnosti zákazníkov. V tom čase boli spotrebitelia nespokojní s ukladaním nepochopiteľných služieb. Výsledkom bolo, že Deutsche Bank prepustila niekoľko zamestnancov a vyplatila viac ako 10 miliónov eur ako odškodné najväčšiemu svetovému výrobcovi vína J. Garcii Carrionovi.