Ruské úrady sa nudia, vymáhajú jednu kopejku

Podnikateľ z Petropavlovska-Kamčatského, Alexander Ivanov, dlhoval jednu kopejku o nájme pozemku, čo je dôvod, prečo ho miestne oddelenie architektúry, urbanizmu a pozemkových vzťahov chce žalovať, píše tlačová agentúra Kam 24.

Ivanov dostal 30 dní na splatenie dlhu, potom sa oddelenie obráti na súd so žiadosťou o vymáhaní dlhu a úrokov. Oficiálne varovanie tomuto mužovi doručili poštou.

Podľa agentúry, podnikateľ vlastní servis. Podľa neho už dávno kúpil pôdu pod čerpacou stanicou a nemá tušenie, odkiaľ pochádza dlh. Muž poznamenal, že predtým kritizoval úradníkov mesta za to, že nevymáhali dlh od nájomcov budov.

„Len v posledných troch rokoch podľa mojich údajov prekročili nájomné dlhy 450 miliónov rubľov. Zdá sa, že úradníci sa rozhodli vylepšiť bilanciu. Zápas s dlžníkmi začali odo mňa, “povedal Ivanov.

Poznamenal, že úrady už strávili viac, než by dostali na vyberanie dlhu, pretože kus papiera stojí viac ako jednu kopejku.  cent, pracovný čas dvoch úradníkov sa vynaložil na vypracovanie dokumentu a poslali ho doporučeným listom s oznámením.