Deutsche Bank je pripravená na dohodu a vyplatiť USA 100 miliónov dolárov za obvinenia z korupcie

BERLÍN –  Podľa The New York Times Deutsche Bank súhlasila so zaplatením viac ako 100 miliónov dolárov za urovnanie korupčného škandálu. Banka má v úmysle uzavrieť dohodu o odklade trestného stíhania.

Deutsche Bank, najväčšia nemecká komerčná banka, je ochotná zaplatiť v USA viac ako 100 miliónov dolárov za vyriešenie korupčného škandálu. Podľa denníka The New York Times má banka v úmysle uzavrieť dohodu na federálnom súde v Brooklyne o odložení trestného stíhania s cieľom urovnať obvinenia.

Publikácia s odvolaním sa na informované zdroje píše, že americkí vyšetrovatelia obviňujú banku z porušovania protikorupčných zákonov pri nadväzovaní nových obchodných vzťahov, najmä s Čínou. Deutsche Bank odmietla tieto informácie komentovať.

Podľa investigatívnych novinárov môže byť navyše najväčšia nemecká komerčná banka zapojená do prania špinavých peňazí, pravdepodobne z Ruska. Spoločnosť, ktorá je spájaná s bratrancom prezidenta Ruskej federácie Igorom Putinom, mohla uskutočniť podozrivé transakcie prostredníctvom moskovskej pobočky Deutsche Bank.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.