Čo sú zač noví českí majitelia niekdajšej firmy Igora Matoviča, poskytujú komplexné tlačiarenské služby

BRATISLAVA – Martin Ilavský je konateľom firmy Regionpress, s. r. o Trnava, ktorá patrila predsedovi politickej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igorovi Matovičovi. Dnes firma patrí spoločnosti  Z + M Press, Bratislava.

Tá istá osoba, teda Martin Ilavský, bola v minulosti predsedom predstavenstva firmy Slovenská grafia, a.s. Bratislava. Tá patrí do skupiny firiem podnikateľa Ivana Kmotríka, bývalého konateľa  firmy CEN, s. r.o. Bratislava, ktorá prevádzkuje televíznu stanicu TA 3. Dnes sú konateľmi firmy CEN, s. r. o. Pavel Komorník, Zuzana Martináková a Mirjana Hron Sikimič,

Vo volebných novinách politickej skupiny OĽANO z názvom Obyčajné noviny sa na titulnej strane konštatuje: “Skutok sa stal. Nezradíme vás.” Na druhej strane volebného časopisu je jedenásť dôvodov prečo voliť OĽANO. V siedmom bode sa píše: “Nestoja za nami žiadni oligarchovia.”

V minulosti boli majiteľmi firmy Igor Matovič a Pavlína Matovičová. Konateľmi spoločnosti Regionpress boli rôznych v obdobiach Igor Matovič, Ema Becková a Radoslav Gloznek. Ten pôsobil vo firmách gm media a regionweb. Firma regionweb je v likvidácii,

Súčasným majiteľom firmy Regionpress, s. r. o. Trnava sa stala firma Z + M Press, s. r. o. Bratislava. Jej konateľom je občan Českej republiky David Ševčík. Jej majiteľmi sú dve firmy. Prvá je  Z + M PROPERTY a.s. na adrese Valchařská 3261/17 Ostrava – Moravská Ostrava 702 00 Česká republika  s vkladom 750 EUR. Druhá je Z + M servis a.s. na adrese Ivánska cesta 30/B Bratislava – mestská časť Ružinov 821 04 s kladom 4 250 EUR.

Väčšinový vlastník, firma Z + M Property je akciová spoločnosť, ktorá vydala listinné akcie znejúce na meno. Nepoznáme ich majiteľov.  Firma vydala celkom akcie v menovitej hodnote 200 miliónov českých korún. Firma o sebe napísala, že Holding Z + M Group je jedným z najsilnejších hráčov na poli komplexných tlačiarenských riešení v Českej a Slovenskej republike. Jej dcérske spoločnosti pôsobia na trhu od roku 2000.  Dcérske firmy Z + M Group pôsobia v Nemecku, Poľsku a Rakúsku.

Pripomeňme si niečo zo zákonov: “Konateľ koná v mene spoločnosti samostatne, a to tak, že v prípade, ak bude nevyhnutná písomná forma konania, k napísanému alebo inak zobrazenému obchodnému menu spoločnosti uvedie svoju funkciu a pripojí svoj vlastnoručný podpis.”

Prokuristkou firmy Regionpress , s. r. o. Bratislava je Viera Vanová. Tá figuruje vo firme Hotel Trnavan, s. r. o.  Spoločníčkou tejto firmy je Pavlína Matovičová. Základné imanie firmy je 5 000 EUR.

Čo hovorí Obchodný register o prokuristovi?” Prokurista koná v zastúpení spoločnosti samostatne a podpisuje tak, že k vytlačenému alebo napísanému obchodnému menu spoločnosti pripojí dodatok označujúci prokúru, „prokurista“, „per procuram“ alebo „ppa“, a svoj vlastnoručný podpis. Prokurista je taktiež oprávnený scudzovať nehnuteľnosti a zaťažovať ich.” Osoba uvedená v obchodnom registri ako Ing. Viera Vanová figuruje vo firmách Inver, FinKon, Vitam a Vivax.

Igor Matovič vo volebných novinách na tretej strane napísal: “Hŕstka ľudí nám uniesla Slovensko. Miesto, kde sme sa narodili, kde žijeme a kde si oni povedali, že budú naši páni.” Podľa Krátkeho slovníka slovenského jazyka slovo hŕstka znamená málo ľudí.

Politická strana OĽANO má štyroch členov a predsedníctvo. Kedy mala politická strana zjazd, alebo konferenciu členov nie je známe. V regiónoch má politická strana sedem manažérov. Predsedníctvo tvoria Igor Matovič, Eduard Hger, Jaroslav Naď, Jozef Viskupič, Natália Milanová, Jozef Viskupič.  Michal Šipoš a Peter Pollák.

(Materiál využíva informácie s portálov Obchodného registra Slovenskej republiky a Veřejného rejstříku České republiky, ilustrácie sú z stránky politickej strany OĽANO v sociálnej sieti.)