Čo je výsledok útoku Ruskej federácie proti Ukrajine, kto ho nepodporuje je zradca národa

MOSKVA – Mesiac trvá ozbrojený vpád Ruskej federácie na územie Ruskej federácie. Aký je výsledok?

Z Ukrajiny odišlo 3,5 milióna obyvateľov do Európy.  Podľa OSN za mesiac zahynulo viac ako 1 000 civilných obyvateľov. Z toho je viac ako 100 detí. Ministerstvo obrany Ruskej federácie tri týždne nezverejňuje počet mŕtvych, zranených a zajatých vojakov. Sedemnásť dní trvá mesto Mariupoľ na juhu Ukrajiny pri Azovskom mori. V meste je 100 000 civilných obyvateľov bez strany, vody a tepla. Škody v Ukrajine sa zatiaľ neodhadovali. Je zničených veľmi veľa mostov, ciest, domov, historických pamiatok a iného verejného a osobného majetku ľudí.

Ruská federácia zablokovala všetky západné sociálne siete. Vyhlásila, že sú extrémistické. Okrem nich zablokovala množstvo ruských médií. Najznámejšie z nich sú rozhlasová stanica Echo Moskvy a internetová televízia Dožď.

Polovica devízových rezerv je zmrazených. Je to približne 300 miliárd dolárov. Ruské letecké firmy fakticky prestali lietať do Európskej únie. Účty a majetok ruských podnikateľov v zahraničí boli zmrazené. Bakové karty Visa a Mestercard ruských občanov v zahraničí nefungujú.  Ruská federácia fakticky devalvovala. Kurzy USD a EUR oficiálnej klesli o takmer 50 %. Základná úroková miera v Ruskej federácii je 20 %. Rastie inflácia, nezamestnanosť, klesajú reálne príjmy obyvateľov.

Organizácia spojených národov prijala rezolúciu, ktorá odsudzuje agresiu Ruskej federácie.  Proti boli len Bielorusko, Erirea, Sýria, Rusko a Severná Kórea.

Ruskí občania, ktorí nepodporujú konflikt sú označení za zradcov národa.