Čína druhá s firmami známymi ako jednorožec

V Číne je  98 z 252 firiem, ktoré sa označujú ako jednorožec. Medzi desiatimi podnikmi s najvyššou kapitalizáciou, v  Čínskej ľudovej republike, sídli päť spoločností. Toto sa uvádza na webovej stránke spoločnosti Huanciuvan , ktorá zverejnila správu firmy Deloitte.

Menom jednorožec, čo je názov mýtického stvorenia sa nazývajú začínajúce firmy, ktorých hodnota, alebo trhová kapitalizácie je  viac ako 1 miliarda dolárov. Tieto spoločnosti radikálne zmenili celý priemysel, urobili skutočnú revolúciu a stali sa názvom domácnosti v oblasti moderných technológií.

Zoznam desiatich najvýznamnejších podnikov zahŕňa čínske spoločnosti Ant Financial, konglomerát Didi Chuxing, Xiaomi, Lufax a Meituan-Dianping. Podľa Wu Zouiho, generálneho riaditeľa kórejskej spoločnosti SK v Číne, rýchly rozvoj spoločností s jednorožovými výrobkami v Číne je spôsobený predovšetkým historickou príležitosťou. Po 40 rokoch vývoja v rámci politiky reformy a otvorenia sa čínska ekonomika dostala do fázy vysoko kvalitného rozvoja. Rôzne druhy spotreby na trhu stimulujú obnovu tradičného priemyslu a urýchľujú zlúčenie nových technológií, nových priemyselných odvetví a nových obchodných modelov.  Posilnený prístup k financovaniu finančných prostriedkov, ktorý sa pozoruje v dnešnej Číne, poskytuje dostatočné kapitálové investície do spoločností s jednosmernými spoločnosťami. “V súčasnosti je v asociácii nadácie zaregistrovaných 28 000 investičných fondov s rizikovým kapitálom, v Číne je 28 000, pred 10 rokmi sa tieto organizácie započítavajú na prstoch”, zdôraznil Uo Zouy.

Okrem toho priaznivé prostredie a nárast počtu profesionálov, ktorí sa podieľajú na podnikaní, prispievajú aj k rozvoju jednorožeckých spoločností. Vykonávanie politík na podporu podnikateľské základne, najmä problematika komplexných opatrení, ako je riadenie fondu, projekt Coworking et al., Posilňuje dôveru medzi podnikateľmi zakladateľov. Podľa mať Tszoi a Wang Qiang, jeden zo spoluzakladateľov ZhenFund, v Číne stále viac a viac vysoko kvalifikovaných osôb začínajú založiť vlastné podniky, vrátane abso