KCNA: spojené vojenské cvičenia s USA rakovinou

PCHJONJANG – Centrum pre zahraničnú politiku v Severnej Kórei vydalo v nedeľu výskumnú správu „Spoločné vojenské cvičenia USA a Južnej Kórey sú rakovinovým faktorom, ktorý narúša mier a stabilitu na Kórejskom polostrove a v regióne“.

Informuje o tom agentúra KCNA. Správa konštatuje, že nad Kórejským polostrovom neustále visia temné mračná jadrovej vojny v dôsledku neustálej nepriateľskej politiky USA a denne sa zvyšujúcich vojenských hrozieb voči Kórejskej ľudovo-demokratickej republike (KĽDR).

Agresívna povaha USA a kroky na izoláciu a tlak na KĽDR boli jasne zaznamenané v histórii zúčtovania medzi KĽDR a USA, ktoré pokračovalo storočie po storočí a po generácie. Ale USA sa teraz uchyľujú k nepriateľským činom a jadrovej hrozbe a vydieraniu bezprecedentnému rozsahu, charakteru a metóde.

Výskumníci USA neustále obnovujú scenáre jadrovej vojny namierené proti KĽDR po tom, čo to stanovili ako hlavný prostriedok svojej politiky voči KĽDR na udusenie našej ideológie a sociálneho systému silou, a dohnali situáciu na Kórejskom polostrove na pokraj vojny pri výcviku a zdokonaľovaní scenárov prostredníctvom všemožných spoločných vojenských cvičení.

Centrum pre zahraničnú politiku v správe uvádza, že KĽDR už niekoľkokrát varovala USA, že spoločné vojenské cvičenia, ktoré zorganizovali s juhokórejskými bábkami, sú jasným vyjadrením ich nepriateľskej politiky voči KĽDR a vážnou hrozbou pre mier a bezpečnosť na Kórejskom polostrove a v regióne.

“Napriek tomu sa USA otvorene dopúšťajú nepriateľských činov voči KĽDR a tento rok organizujú spoločné vojenské cvičenia ako skutočné vojnové cvičenia mimo sféry a rozsahu tých v minulosti,” konštatuje agentúra KCNA.

Štúdia Spoločnosti pre medzinárodnú politiku KĽDR zverejňuje túto výskumnú správu, aby odhalila závažnosť a nebezpečnosť spoločných vojenských cvičení, ktoré USA organizovali s juhokórejskými bábkami, a aby doma aj v zahraničí opäť odhalila, kto je provokatér a záškodník. mieru, ktorý spôsobuje zlý cyklus uvoľnenia a prináša praktické nebezpečenstvo jadrovej vojny.

Fotografie: www.pexels.com, www.kcnawatch.org