Britská investičná spoločnosť Blantyre Capital poskytne financovanie firme Arca Capital

BRATISLAVA –  Blantyre Capital a Arca Capital sa dohodli na kľúčových obchodných podmienkach pre dlhové financovanie.

Blantyre Capital, londýnska investičná spoločnosť, dnes oznámila, že sa so spoločnosťou Arca Capital dohodla na kľúčových obchodných podmienkach, ktoré zabezpečia financovanie úverov. Tento dlhový nástroj uľahčí rekapitalizáciu skupiny a pomôže uvoľniť rastový potenciál skupiny Arca Capital.

Arca Capital je jednou z popredných súkromných investičných skupín v strednej a východnej Európe, podnikajúca v segmente nehnuteľností a turizmu, finančných služieb, energetiky a ďalších súvisiacich odvetviach.

„Sme presvedčení, že spoločnosť Blantyre Capital je silným partnerom pre naše podnikanie, pretože rozumie silným stránkam skupiny Arca Capital a má príslušné finančné a prevádzkové zdroje, aby nás mohla podporovať v našej transformácii a poskytnúť maximum všetkým zainteresovaným stranám. Riešenie spoločnosti Blantyre Capital je dobrou správou pre skupinu Arca Capital, našich zamestnancov a ďalších partnerov. Poskytuje stabilnú finančnú štruktúru a potenciálne ďalšie financovanie na uskutočnenie našich rastových plánov,” hovorí Rastislav Velič, predseda predstavenstva a väčšinový akcionár skupiny Arca Capital.

Fernando de Santiago, partner spoločnosti Blantyre Capital, uviedol: „Sme nadšení z partnerstva so skupinou Arca Capital. Má obrovský nevyužitý potenciál a profesionálny tím. Je to presne ten typ spoločnosti a manažmentu, ktorý radi podporujeme “.

Financovanie podlieha dokumentácii a iným obvyklým podmienkam.