Bitcoin sa v Číne obchoduje za nižší kurz

Devalvácia juanu a iné makroekonomické udalosti pri rastúci kurz prvej kryptomeny  bitcoíne začali niektorí analytici vnímať ako vzájomne prepojené faktory. Túto verziu zamietol analytik portálu The Block Larry Chermak, ktorý vysvetlil, prečo ešte nie je čas nazvať prvú kryptomenu bezpečným aktívom.

Podľa znalca sa Bitcoin a Tether obchodujú v Číne za kurz nižší ako na iných trhoch. To nepotvrdzuje názor, že miestni investori prevádzajú svoje prostriedky do prvej kryptomeny v dôsledku hospodárskej nestability. Čínski používatelia, ktorí najviac oslabili miestnu menu na 11-ročné minimum, nekúpili digitálne peniaze.

„Minulý týždeň Bitcoin a Tether obchodovali v Číne o 2% nižšie, krátko po devalvácii juanu. To naznačuje, že bitcoin v súčasnosti nie je defenzívnym aktívom v krajine, kde je pravdepodobne najviac potrebný, “napísal.

Podobné stanovisko predtým vyjadril stratég investičnej banky BMO Capital Markets Brian Belsky. Podľa neho sa bitcoin za posledné dva roky ukázal byť mimoriadne volatilným aktívom, takže teraz je príliš skoro na to, aby sme ho nazvali bezpečným.

Analytici nevidia všetko čierno bielo, hovoria inak. Tvrdia, že prvá kryptomena by mala byť v dlhodobých investičných portfóliách. Odborníci tvrdia, že mince je „transparentná, nemenná a globálna forma likvidity, ktorá sa môže stať prostriedkom na zachovanie a budovanie kapitálu“.