Benjamin de Rothschild skonal po infarkte

BERN – Vo Švajčiarsku vo veku 57 rokov zomrel barón Benjamin de Rothschild, potomok siedmej generácie zakladateľa dynastie Mayera Amschela. Informovali o tom svetové médiá.

Nemecko-židovský bankár Mayer Amschel Rothschild (1744– 1812) založil bankovú dynastiu Rothschildovcov. Bol zakladateľ medzinárodných financií. Umiestnil sa na siedmom mieste v časopise Forbes v zozname “Dvadsať najvplyvnejších podnikateľov všetkých čias” v roku 2005.

O smrti Benjamina de Rothchilda informovala jeho najbližšia rodina, uvádza denník Le Parisien. Barónova manželka a jeho dcéry médiam povedali, že zomrel 15. januára 2021 po infarkte v rodinnom dome vo Švajčiarsku.

Čerstvo zosnulý potomok slávneho rodu finančníkov bol považovaný za jedného z najbohatších členov rodiny. Benjamin de Rothschild viedol Edmond de Rothschild Group, nezávislú rodinnú skupinu spoločností, ktorá sa špecializuje na správu aktív a osobné bankovníctvo. Po smrti otca v roku 1997 sa stal predsedom skupiny.

Edmond de Rothschild nie je pridružený k francúzsko-britskej banke Rothschild and Co, poznamenal Le Parisien. Majetok skupiny má hodnotu 173 miliárd švajčiarskych frankov, čo je asi 194 miliárd dolárov, uviedol denník Le Figaro. Skupina Edmond de Rothschild zahŕňa charitatívne nadácie Edmond de Rothschild a tiež vlastní značku Edmond de Rothschild Heritage (kvalitné vína a syry, hotely a reštaurácie). Okrem toho skupina sponzoruje plachtový tím Gitana.