Ázijská rozvojová banka podporila vzdelávanie

Ázijská rozvojová banka (ADB) schválila pôžičku vo výške 23 miliónov dolárov na rozšírenie prístupu ku kvalitnému fintech vzdelávaniu, výskumu a inováciám v Gujarat International Financial Technology City (GIFT City) v Indii, uvádzajú správy RIMA s odvolaním sa na vyhlásenie ADB.

Gujarat International Finance Tec-City je pripravovaná centrálna obchodná štvrť v meste Gandhinagar v indickom štáte Gujarat, vytvorená na podporu a rozvoj fintech ekosystému a finančných služieb v Indii. Je to prvé medzinárodné centrum finančných služieb v krajine a stalo sa rýchlo rastúcou platformou na pomoc a rozvoj indických startupov.

V rámci projektu bude na území GIFT City vybudovaný medzinárodný inštitút finančných technológií. V spolupráci so svetovo uznávanými inštitútmi a univerzitami ponúkne Indian International Institute of Fintech školiace programy v oblasti fintech na rovnakej úrovni ako priemyselné a medzinárodné štandardy. Inštitút posilní inovácie a podnikanie. Bude tiež partnerstvom s priemyslom a fondmi rizikového kapitálu s cieľom podporiť rast fintech startupov.

Program ADB bude podľa banky podporovať výskum inovatívnych riešení a technológií v oblastiach technológií financovania klímy, regulačných technológií, sociálnej inklúzie a rodovej rovnosti vo financiách.

ADB je odhodlaná dosiahnuť prosperujúcu, inkluzívnu a odolnú Áziu a Tichomorie a zároveň pokračovať vo svojom úsilí o odstránenie extrémnej chudoby. Organizácia bola založená v roku 1966 a má 68 členov, z toho 49 z regiónu. India je jedným zo zakladateľov ADB a štvrtým najväčším akcionárom banky.

Ázijská rozvojová banka ( ADB ) je regionálna rozvojová banka vznikla  19. decembra 1966 so sídlom na 6 ADB Avenue, Mandaluyong , Metro Manila 1550, Filipíny . Banka má tiež 31 pobočiek po celom svete na podporu sociálneho a ekonomického rozvoja v Ázii. Banka prijíma členov Hospodárskej a sociálnej komisie OSN pre Áziu a Tichomorie (UNESCAP, predtým Hospodárska komisia pre Áziu a Ďaleký východ alebo ECAFE) a neregionálne vyspelé krajiny .  Počnúc 31 členmi pri svojom založení má ADB teraz 68 členov.

ADB bola vytvorená podľa vzoru Svetovej banky a má podobný systém váženého hlasovania, kde sa hlasy rozdeľujú úmerne k upísaniu kapitálu členov. ADB vydáva výročnú správu, ktorá sumarizuje jej operácie, rozpočet a ďalšie materiály na posúdenie verejnosti. Štipendijný program ADB-Japonsko (ADB-JSP) ročne zapíše približne 300 študentov do akademických inštitúcií v 10 krajinách regiónu. Po ukončení študijných programov sa od vedcov očakáva, že budú prispievať k hospodárskemu a sociálnemu rozvoju svojich domovských krajín. [8] ADB má štatút oficiálneho pozorovateľa Organizácie Spojených národov.

Titulná fotografia: Palác Malacañang je oficiálnym sídlom prezidenta. Architekt Jorge Ramos († 2015) za základné dielo chránené autorskými právami (Palác Malacañang). Obrázok pochádza od Official Gazette of the Philippines, pôvodne ho na Commons nahral Používateľ:P-JR – Commons:File:Malacañang Palace (Cropped).jpg.