Amfiteáter pri Štrkovci: spievať bude Goran Karan

BRATISLAVA – V amfiteátri pri Štrkoveckom jazere v bratislavskej štvrti Ružinov vystúpi 3. augusta 2023 o 19.00 chorvátsky spevák, pán Goran Karan.

Doprevádzať ho bude skupina Vagabundo Accoustic Band.

Pán Goran Karan  sa špecializuje sa na piesne ovplyvnené dalmatínskou ľudovou hudbou a je známy svojim silným a vycibreným tenorovým hlasom. Karanova spolupráca so skladateľom Zdenkom Runjićom  viedla k jeho najuznávanejším dielam, za ktoré získal niekoľko ocenení.

Pán Goran Karan bol vedúcim spevákom chorvátskej rockovej skupiny Big Blue, predtým ako sa v roku 1997 stal sólovým umelcom. 

V roku 2000 reprezentoval Chorvátsko na Eurovision Song Contest po víťazstve v chorvátskom predvýbere Dora . V súťaži Eurovision Song Contest skončil so svojou piesňou „ Ostani “ („Stay“) na deviatom mieste. 

V roku 2005 bol jedným z porotcov v hre Hrvatski idol , chorvátskej verzii Pop Idol . Pieseň pána Gorana Karana „Ružo moja bila“ vyhrala v roku 2005 súťaž piesní na Split Festivale, ako aj v roku 2005 na festivale Sunčane skale v Herceg Novi. 

V lete 2007, hlboko dojatý tragédiou požiaru na Kornati , pri ktorej zahynulo 13 dobrovoľných hasičov , zložili vzápätí pieseň “Ovo nije kraj” (“Toto nie je koniec”), pod názvom Split Star a skupina známych spevákov ako sú Oliver Dragojević , Marko Perković Thompson , Tedi Spalato , Dražen Zečić , Alen Nižetić , Hari Rončević,  z okolia Splitu , ktorí to s ním predviedli v klipe, to všetko za necelých pätnásť dní.