The Dead South po prvý raz zahrá na Slovensku

BRATISLAVA / TORONTO – Kanadská dirty-neo-folková kapela The Dead South zahrá  po prvýkrát  na Slovensku – 19.11.2021, Majestic Music Club, Bratislava. Finančné noviny o tom informovala spoločnosť Dr. Horák.

Kapelu The Dead South najlepšie definuje to, odkiaľ pochádza. Saskatchewan je provinciou v prériách Kanady. Rozlohou dvojnásobok Nemecka, no s počtom obyvateľov menej ako milión. Množstvo prírody, množstvo ticha a množstvo času na to, naplniť ticho zvukmi.

Tak sa štyria bradatí chlapíci, ako sa sami popisujú, našli vo folku a bluegrasse. S humorom, šarmom a za sprievodu  gitary, violoncella, banja a mandolíny zasiahli milióny poslucháčov po celom svete. Ich hneď prvý album Good Company z roku 2014 a predovšetkým pieseň “In Hell  I´ll Be In a Good Company” zabodovali  v hitparádach v Európe i USA a počet zhliadnutí klipu sa vyšplhal až k 247 miliónom zhliadnutí.

Skupina žne úspechy pre svoje živočíšne vystúpenia, aj preto si ich v roku 2019 vyhliadol aj festival Glastonbury. Na koncerte v Bratislave skupina predstaví svoj tretí album Sugar & Joy.

Tento koncert vám prináša Dr.Horák s.r.o. a selection.cz.