Amazon zvoní aj keď má kľúče od bytu

Firma Amazon kupuje firmu Ring, ktorá sa zaoberá výrobou „inteligentných“ vchodových zvončekov. Informovala o tom internetová stránka televíznej stanice CNCB. Veľkosť obchodu sa odhaduje na 1 mld. USD.

Obchod umožní firme Amazon rozšíriť ponuku služieb o oblasti zabezpečenia bezpečnosti domácností a donáškových služieb.  Finančné podmienky obchodu sa neoznámili. Ako poukazuje Reuters, cena firmy môže byť viac ako 1 mld. USD. Cena firmy Ring v čase uzavretia obchodu bola 760 mil. USD.

Hovorca Ring v liste pre médiá poznamenal, že firma môže dosiahnuť viac v partnerstve s novým vlastníkom, klientsky orientovanou firmou. Podobne ako iné firmy, ktoré kúpil Amazon ako napríklad Zappos a Twitch, bude Ring fungovať ako samostatná ekonomická jednotka.
Firma Amazon sa v posledných rokoch snaží vstúpiť na trh bezpečnosti domácností. Napríklad firma v partnerstve sa so spoločnosťami s výrobcami zámkov Kwikset и Yale  snaží rozvíjať službu Amazon Key, keď si kuriéri môžu otvoriť dvere domácnosti, ktorej je určená zásielka.
Amazon.com, Inc. je americká spoločnosť, ktorá sídli v meste Seattle. Prevádzkuje jeden z najstarších a najväčších internetových obchodov Amazon.com. Zakladateľ Jeff Bezos prevádzkoval už v roku 1994, v začiatkoch internetu kníhkupectvo Cadabra.com, ktoré o rok neskôr premenoval podľa rieky Amazonky na Amazon.com. V roku 1998 kúpil tiež Internet Movie Database(IMDb.com) a Alexa.com.

Nadnárodný internetový obchod Amazon otvoril 14. 11. 2017 v Seredi v okrese Galanta svoje najväčšie reverzné logistické centrum. Do Serede teraz prúdia neprevzaté alebo zákazníkmi vrátené zásielky z celej Európy.