Ako nádej na sex nás núti podvádzať a klamať

VIEDEŇ – Stratégie navrhnuté tak, aby zapôsobili na potenciálneho sexuálneho partnera, sú svojou povahou rozmanité a rozšírené. Každý, kto v období párenia nemôže načechrať perie ako vtáky, sa uchýli k iným správaniu, aby sa javil atraktívnejším. zahŕňajú lži, pokusy o ozdobenie samého seba a manévre s podvodom, “píše rakúsky denník Der Standard.

Tento spôsob ľudského správania študoval tím britských a izraelských vedcov ako súčasť rozsiahlej štúdie. Podľa hypotézy vedcov zvyšujú sexuálne myšlienky a vzrušenie pravdepodobnosť, že sa ľudia budú snažiť objaviť pred cudzincom opačného pohlavia v tom najpriaznivejšom svetle, pričom zanedbávajú pravdu a svoje presvedčenie.

Vedci prilákali na štúdium publikované vo vedeckom časopise Journal of Experimental Social Psychology, 634 študentov heterosexuálnej orientácie, medzi nimi 328 žien a 306 mužov, ktorých priemerný vek bol 25 rokov. Účastníci štúdie boli rozdelení do dvoch skupín. “Jedna skupina v štúdii bola vystavená sexuálnym stimulom, konkrétne im ukázali  erotické obrázky a videá. Kontrolnej skupine ukázali obrázky bez sexuálneho obsahu. Hneď potom museli účastníci komunikovať s cudzími ľuďmi opačného pohlavia,” uvádza sa v publikácii.

V prvej časti experimentu museli dvojice účastníkov prezentovať protichodné stanoviská v súlade s pokynmi výskumných pracovníkov a pokúsiť sa presvedčiť svojho súpera. (…) Výsledok: účastníci, ktorí predtým preukázali erotický obsah, sa so svojimi náprotivkami dohodli oveľa viac. je to ako stratégia navrhnutá tak, aby urobila dobrý dojem na cudzinca opačného pohlavia alebo sa k nemu priblížila.

“V druhom experimente vedci skúmali, ako sú účastníci ochotní prispôsobiť svoje vlastné názory alebo preferencie názorom osoby opačného pohlavia. Za týmto účelom subjekty najprv vyplnili dotazníky, pričom uviedli svoj pohľad na rôzne témy. Potom sa zoznámili s názormi a preferenciami inej osoby a mohli mu ukázať Ukázalo sa, že tí účastníci prieskumu, ktorí sa predtým ukázali erotickým matkám, sa častejšie prispôsobovali názorom osoby opačného pohlavia. ali, “hovorí článok.

Posledná časť experimentu bola o počte sexuálnych partnerov v minulosti. Najprv museli účastníci v dotazníku uviesť, koľko ľudí mali v minulosti sex. Potom sa rozprávali online s atraktívnym partnerom, ktorý sa údajne tiež zúčastnil štúdie, ale v skutočnosti bol členom výskumného tímu a v určitom okamihu sa posunul v komunikácii na tému sexuálnych partnerov.

Podľa vedcov bol výsledok jednoznačný: účastníci experimentu, ktorí boli sexuálne vzbudení, mali značný sklon podceňovať počet predchádzajúcich sexuálnych partnerov. Vedci tvrdia, že muži aj ženy považujú veľký počet sexuálnych kontaktov za odpudzujúci potenciál. nový partner. Najčastejšie pomenovaným počtom účastníkov však bolo číslo sedem. ““

„Ľudia robia a hovoria takmer všetko, aby nadviazali kontakt s neznámym človekom, príťažlivou osobou,“ uviedol autor štúdie Gurit Birnbaum z interdisciplinárneho centra v Herzliya. ako ste v skutočnosti.