Žena vo Veľkej Británii sa vydala za strom bazy

LONDÝN –  Kate Cunningham, obyvateľka Veľkej Británie a matka dvoch detí, sa vydala za strom bazy. Teraz plánuje zmeniť svoje priezvisko na meno druhu stromu. Baza sa angliky povie Elder. Uvádza sa to v správe denníka The Mirror.

Žena uviedla, že jej priateľ podporil jej rozhodnutie, a dokonca jej pomohol pri príprave rekvizít na obrad. Najstarší syn Cunningham bol v rozpakoch, keď sa dozvedel o plánoch svojej matky, ale potom sa rozhodol prísť na svadbu. To pre neho veľa znamená. Otec tiež podporoval britskú ženu: v deň svadby pomáhal organizovať všetko.

Nevesta má 34 rokov. Rozhodla sa vydať sa za bazu v parku Rimrose Valley v predmestí Liverpoolu Lizerland. Chcela tým upozorniť na kampaň proti výstavbe novej cesty cez park.

V predvečer svadby mala nevesta dievčenské párty mládenca a teraz plánuje oficiálne zmeniť svoje meno na Kate Elderberry. Na slávnostnom obrade bola v olivových šatách.

„Moja matka zomrela na astmu a trpím na bronchitídu. Plány, aby sa toto miesto dostalo pod buldozér kvôli vybudovaniu ďalšej rušnej cesty sú hrozbou pre naše zdravie. V našom regióne je situácia v oblasti životného prostredia tak poľutovaniahodná, takže zúfalo potrebujeme riešenie, ktoré túto situáciu zlepší a nezhorší, “uviedla.

Začiatkom roku 2018 médiá informovali o masovej svadbe Mexičaniek so stromami. Účastníci ceremoniálu oblečení v bielom, objímali a bozkávali stromy, prisahali im vernosť a hodili do vzduchu kytice kvetov. Dúfali teda, že upútajú pozornosť verejnosti na nelegálne odlesňovanie v juhozápadnom Mexiku.