Zelenskij svoj byt na Kryme už nestihol opraviť

KYJEV – Ukrajinský prezident Vladimir Zelensky povedal, že má na Kryme byt, ale nnestihol ho opraviť opravy. Oznámil to ukrajinský líder na tlačovej konferencii v Kyjeve. Zelenskij pripomenul svoju nehnuteľnosť v súvislosti s otázkou pripojenia Krymu k Rusku.

Poznamenal, že v súvislosti s riešením otázky návratu Krymu k Ukrajine je potrebné myslieť na jej obyvateľov. „Všetci vieme, že tam nebola civilizácia a infraštruktúra. Teraz nemá zmysel hovoriť, že ide o chyby úradov. <…> Milovali sme Krym pre niečo iné, pretože je to naše, je to tiež  naśe rodné, “povedal Zelensky.

Prezident poznamenal, že Ukrajinci pokračovali v cestovaní na Krym, „aj keď to bolo lacnejšie v Turecku a Egypte.“ Pripustil, že radšej strávil týždeň so svojou rodinou na Kryme.

“Milovali sme a milujeme Krym.” Kúpil som si tam byt, “pripustil Zelenský a dodal, že kúpa sa uskutočnila v roku 2013. “Kúpil som a priniesol tam dlaždice a kachličky.” ” A nestihol som nič urobiť, “ posťažoval sa.

Ruská federácia tvrdí, že Krym je jej súčasťou. Ukrajina to považuje za okupované územie a vyhlasuje svoj zámer vrátiť polostrov. V roku 2016 ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že otázka vlastníctva Krymu bola uzavretá. Prezident Ukrajiny po voľbách vyhlásil, že má stratégiu návratu polostrova Ukrajine.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.