Lazar zaútočí obrazmi na moskovský Kremeľ

MOSKVA – Slovenský reklamný manažér, výtvarník a podnikateľ Roman Lazar bude mať v Moskve 17. októbra 2019 vernisáž obrazov s titulom Nech ždy bude slnce.  Vystavovať bude v Slovenskom inštitúte. Vernisáž sa zaćína o 19.00.

Diela výtvarníka Romana Lazara sú provokatívne, lascívne, farebne kričia, provokujú ironickým výrazom, ale pritom z nich cítiť aj polemiku so svetom, ktorý sa tvári často príliš vážne. Vyvolávajú emócie, dokonca nie jednoduché. Na ich pochopenie nestačí dvojica pekné – nepekné, lebo aj to nepekné môže byť viac než pekné. Napísal o ňom Martin Kasarda, pedagóg, novinár a manažér v oblasti public relations.

Podľa portálu www.prezeny.sk Roman Lazar (www.romanlazar.sk) v rokoch 1990 – 2009 pracoval vo sfére reklamy, ako kreatívny riaditeľ a riaditeľ reklamnej agentúry. V rámci reklamnej tvorby sa zaoberal grafickým dizajnom, a popri tom aj tvorbe ilustrácií uverejňovaných v tlačených médiách. Bol členom prezídia Klubu reklamných agentúr Slovenska a dodnes je členom Art directors clubu, združenia najvýznamnejších reklamných tvorcov Slovenska.

So svojou agentúrou získal počas vyše 20-ročného pôsobenia na trhu niekoľko významných domácich i zahraničných ocenení za kreativitu. Výtvarné vzdelanie získal počas štúdia na nitrianskej Pedagogickej fakulte (1985 – 1990), kde študoval na Katedre výtvarnej výchovy a tvorby, vedenej Jozefom Trepáčom. V súčasnosti sa venuje okrem výtvarnej tvorby aj televíznej a filmovej produkcii (Spiknutie).

Voľnej tvorbe sa začal systematicky venovať až od roku 2013, kedy sa verejnosti predstavil svojou prvou výstavou. Jeho umelecký prejav je silne ovplyvnený mnohoročnými skúsenosťami, ktoré nadobudol v oblasti reklamnej tvorby.