Výrobca Durex oznamuje spätný odkup akcií

LONDÝN – Britská firma Reckitt Benckiser Group Plc potvrdil svoju prognózu rastu tržieb na rok 2023 a oznámil spustenie programu spätného odkúpenia akcií v hodnote 1 miliardy libier (1,22 miliardy USD).

Program spätného odkúpenia akcií začína okamžite a bude pokračovať 12 mesiacov.

Spoločnosť naďalej očakáva, že jej celoročné porovnateľné tržby vzrastú o 3 % až 5 %. V treťom štvrťroku 2023 sa toto číslo zvýšilo o 3,4 %, uvádza sa v tlačovej správe.

Tržby spoločnosti v mesiacoch júl až september klesli o 3,6 % na 3,6 miliardy libier, najmä v dôsledku nepriaznivých kurzových rozdielov. Expertná konsenzuálna predpoveď pre tento ukazovateľ, ktorú zozbieral samotný Reckitt Benckiser, bola 3,63 miliardy libier.

Spoločnosť poznamenáva, že silné portfólio značiek jej umožňuje v strednodobom horizonte počítať so stabilným rastom podobných predajov rýchlosťou 4 – 6 %.

Reckitt Benckiser vyrába a predáva stovky produktov pre domácnosť a zdravotnú starostlivosť, vrátane čistiacich prostriedkov Cillit Bang, Vanish a Calgon, liekov proti bolesti Nurofen, kvapiek proti kašľu Strepsils a kondómov Durex v 200 krajinách.