Vydavateľstvo DAXE: Mestečko pod Lopúchom

BRATISLAVA – Sviežim prázdninovým čítaním  pre deti vo veku 6 -10 rokov je nová kniha z vydavateľstva DAXE – Mestečko pod Lopúchom. Autorom je obľúbený spisovateľ Jozef Kollár.

Mimoriadne príťažlivé sú aj ilustrácie Michala Piskláka, ktorý vytvoril aj grafický dizajn knihy.

Červík Čičko sa rozlúčil s mamou a vybral sa do sveta. Keď došiel po prvý lopúch, pod ktorým žijú rôzni chrobáci a chrobáčikovia, začal im pomáhať a zostal tam až do konca tejto knižky. Prišiel na to, že oveľa dôležitejšie, ako ísť do sveta, je zachraňovať a zveľaďovať to, čo máme doma.

Chrobáčikom v Mestečku pod Lopúchom v jednotlivých príbehoch pomáha opravovať poškodené veci a pritom vymýšľa rôzne zlepšovacie návrhy. Vďaka jeho šikovnosti a nápadom sa darí aj ostatným obyvateľom Mestečka pod Lopúchom, a tak majú lepší život. Jeho neprajníci a závistlivci sa napokon potrestajú sami, v duchu príslovia   „kto druhému jamu kope, ten do nej aj spadne“, prípadne sa do nej skotúľa. 🙂

Knižka Mestečko pod Lopúchom nenásilnou formou nabáda detského čitateľa k úcte k iným, tvorivosti, poznaniu prírody a jej javov, láske a spolupatričnosti. Jednotlivé kapitoly dopĺňajú interaktívne kreslené infobloky, vďaka čomu čitateľ podvedome získava ekologické cítenie. Kniha Mestečko pod Lopúchom je určená pre deti od 6 rokov. Jej hlavnými hrdinami sú šikovný červík Čičko, ťarbavý chrobák s dlhým nosom Pilkáčik a pojašený červotoč Vrto.

Pevná väzba, formát 148 x 210 mm, plnofarebná, 48 strán, ISBN 978-80-8241-023-8 EAN 9788082410238. Vydavateľstvo DAXE vedie Danuša Dragulová Faktorová.