Vojenské výcvikové stredisko Lešť vínom napája a keksíkmi kŕmi firma Global, spol s r. o. Zvolen

ZVOLEN – Hodnota zmluvy na dodávku cukroviniek, červené, biele a šumivé víno pre vojenské výcvikové stredisko Lešť má hodnotu  214 518,46  euro. 

Vyplýva to z registra zmlúv verejného sektora. Ministerstvo obrany nekúpilo výrobky od reálnych výrobcov. Zmluva je výsledkom verejnej súťaže. Nakúpený tovar je určený pre kuchyňu.

V minulosti alkohol kupoval Fond národného majetku SR. Nákup alkoholu Fondom národného majetku SR kritizoval Najvyšší kontrolný úrad SR. Ten si v tejto inštitúcii všimol, že do lekárničky neoprávnene kúpila čipky Aviril H určené na liečenie choroby  ľudovo zvanej “zlatá žila.”

V minulom spoločenskom zriadení si cukrovinky vojaci kupovali v bufete. Pitie alkoholu vo vojenských priestoroch bolo zakázané.

V tomto roku dodáva červené, keksíky, biele, červené  a šumivé víno pre vojenský výcvikový priestor Lešť zvolenská firma Globus. Jej spolumajiteľmi sú Milan Lovniasky a Ladislav Likavčan.

Vo Zvolene má v internetovom priestore stránku veľkoobchod potravín Globus. Medzi jeho posledné noviny patrí opatrenie týkajúce sa nákupu múky.

“Vzhľadom na nepriaznivú situáciu na trhu s múkou, sme nútení pristúpiť k obmedzeniu nákupu múky na jednu objednávku na 50 kg. Toto obmedzenie bude platiť až do odvolania. Ďakujeme za pochopenie.” Toľko posledná správa na internetovej stránke.  Šumivé víno sa cez vyhľadávač na internetovej stránke veľkoobchodu nenašlo. Len biele víno. Červené nie.

Základným účelom zriadenia Centra výcviku Lešť je plniť úlohy súvisiace s bezpečnosťou a obranou štátu, vykonávaním zdravotnej starostlivosti, zdravotného zabezpečenia a špeciálnej prípravy predovšetkým špeciálnych jednotiek ozbrojených síl Slovenskej republiky a špeciálnych jednotiek výkonných zložiek bezpečnostného systému Slovenskej republiky. Vo výcvikovom stredisku Lešť je personálna farnosť.

Výcvikový priestor Lešť vznikol v roku 1923 ako Vojenský výcvikový tábor 10. pešej divízie Oremov Laz.

Fotografia: SEDITA.