Vladimír Putin v posolstve parlamentu naháňal blchy proti Slovanom z ukrajinských laboratórií

MOSKVA – Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin v poslaní  Federálnemu zhromaždeniu spomenul biologické zbrane vytvárané na Ukrajine.

V Ruskej federácii sa rozširuje tvrdenie, že v Ukrajine vytvorili špeciálny druh bĺch, ktoré majú vírusy proti Slovanom. Predstavme si, že blcha priletí k človeku. Vyberú zo saka, alebo z peňaženky osobný preukaz. Potom skontrolujú, akej národnosti je človek. Nedajbože, aby pichli neslovanského človeka.

Čo zač sú blchy? Blchy (Siphonaptera, syn. Aphaniptera) je rad malého (1-8 mm) druhotne bezkrídleho celosvetovo rozšíreného holometabolného hmyzu. Rody z tohto radu, pokiaľ vôbec majú slovenský názov, sa po slovensky volajú blcha.

Tvar tohto hmyzu sa vývojovo úplne prispôsobil jeho ektoparazitickému spôsobu života. Vývojovo majú blchy najbližšie k srpiciam (Mecoptera). Na svete poznáme asi 1600 druhov bĺch, na Slovensku žije do 100 druhov. Blchy sa živia cudzopasne krvou vtákov a cicavcov. Dĺžka života blchy sa pohybuje od niekoľkých mesiacov po tri roky.

V Rusku tvrdia, že Ukrajina pod vedením Pentagónu   plánovala infikovať Rusov rôznymi chorobami. Prvý raz o ton  informovala moderátoraka Tina Kandelaki na svojom kanáli Telegram. Má 230 000 odberateľov Už osem rokov sa podľa nej v Rusku  hovorí, že Ukrajina “vyvíja, testuje a prispôsobuje vírusy slovanskému etniku”. A teraz, v čase vojny, ruské ministerstvo obrany dokázalo, že zákerní Američania predsa len plánovali zlo vo “viac ako 30 biologických laboratóriách amerického Pentagónu”, ktoré boli, ako tvrdia, na Ukrajine. Kandelaki, podobne ako stovky ďalších propagandistov, niekedy aj anonymných, doslova denne zverejňuje informácie ruského ministerstva obrany o “tvorbe biologických zbraní” na Ukrajine a “dôkazoch”, ktoré mali útočníci zrazu v rukách.

“Na Ukrajine je 30 laboratórií kontrolovaných Pentagónom”. Toto tvrdí Ministerstvo obrany Ruskej federácie. Na Ukrajine nie sú a nikdy neboli žiadne laboratóriá kontrolované Pentagónom – ani 30, ani 3 000, ani jedno. Ale je tam trinásť laboratórií, ktoré boli v rámci Nunn-Lugarovho programu – amerického programu na ničenie zbraní hromadného ničenia, ktorý sa začal v roku 1993 v bývalom Sovietskom zväze, a jeho nástupcu, Programu na znižovanie biologického nebezpečenstva – vybavené a čiastočne obnovené za americké vojenské peniaze. Program, v rámci ktorého sa prideľovali peniaze z rozpočtu Pentagónu ukrajinským laboratóriám, mal v skutočnosti jednoduchý cieľ: Neumožniť šírenie alebo vytváranie biologických zbraní.

Úplný zoznam laboratórií nájdete aj na webovej stránke veľvyslanectva USA na Ukrajine. Tu je pre tých, ktorí neovládajú angličtinu a ukrajinčinu:

Čo tvrdí Ministerstvo obrany Ruskej federácie?

  • podľa dokumentov, ktoré majú, previezli „ 140 kontajnerov s netopierími parazitmi — blchami a kliešťami “ do USA a že USA „ študovali netopiere ako agentov biologických zbraní “;
  • USA sa zaujímajú o hmyz schopný prenášať nebezpečné choroby;
  • na Ukrajine financovali Spojené štáty americké program „ na štúdium možnosti šírenia obzvlášť nebezpečných infekcií pomocou sťahovavých vtákov, vrátane tých, ktorých letové trasy prechádzajú prevažne cez územie Ruska“. Do jedného takéhoto projektu v hodnote 1,6 milióna dolárov, vypočítaného na roky 2018 – 2020, boli zapojené labute veľké, kormorány, kačice a husi .
  • „ americká strana plánovala vykonať prácu na patogénoch vtákov, netopierov a plazov na Ukrajine v roku 2022 s ďalším prechodom na štúdium možnosti ich prenosu afrického moru ošípaných a antraxu “;
  • že na Ukrajine sa realizoval vývoj biologických zbraní zameraných na zničenie „ slovanského etnosu “.

Žiadne z laboratórií nepostavili Američania – všetky existovali na Ukrajine od čias Sovietskeho zväzu, niektoré – od 20. rokov minulého storočia. Boli čiastočne zrekonštruované, v niektorých prípadoch boli postavené nové budovy. Na stránke amerického veľvyslanectva nájdete aj sumy, ktoré boli vyčlenené z amerického rozpočtu a o ktorých teraz na brífingoch hovoria predstavitelia ruského ministerstva obrany ako o strašnom tajomstve. Napríklad Ústav veterinárneho lekárstva Národnej akadémie agrárnych vied uzavrel v roku 2012 zmluvu na nákup nábytku, návrh a výstavbu novej budovy. Celkové náklady na dielo sú 2,1 milióna dolárov z rozpočtu ministerstva obrany, teda 1 milión 217 tisíc 164 dolárov na dizajn a konštrukciu a 762 tisíc 134 dolárov na vybavenie a nábytok.

Zdôraznime to bolo v roku 2012, keď bol prezidentom Ukrajiny Janukovyč.

Viktor Fedorovyč Janukovyč, ukrajinsky Віктор Федорович Янукович; rusky Виктор Фёдорович Янукович – Viktor Fiodorovič Janukovič; * 9. júl 1950, Žukovka pri Jenakijeve je ukrajinský politik, premiér (2002 – 2005, 2006 – 2007) a bývalý prezident Ukrajiny. Post prezidenta zastával v rokoch 2010 – 2014. Z postu ho odvolal parlament po rozsiahlych protivládnych protestoch

 

V skutočnosti ukrajinské laboratóriá – to je dôležité – nie sú financované Pentagonom; dostávajú peniaze z rozpočtu Ukrajiny a podliehajú Ministerstvu zdravotníctva Ukrajiny. Peniaze Pentagonu išli najmä na zvýšenie úrovne ochrany laboratórií. Existujú aj samostatné programy, ktoré dostávajú peniaze z USA. Napríklad štúdiom patogénov, ktoré sú prirodzené pre ich biotopy. A je normálne študovať choroby tam, kde sa v prírode prirodzene vyskytujú. Existuje aj databáza patogénov, užitočný nástroj financovaný Spojenými štátmi na vytvorenie národnej databázy vzoriek uložených v laboratóriách. Programy tiež zlepšujú kvalifikáciu odborníkov. Čo robia laboratóriá, je podrobne popísané v správe ukrajinských vedcov za rok 2012.

Vedecké programy financované USA boli aj v Rusku. Do roku 2012 tam fungoval rovnaký program Nunn-Lugar a program boja proti biologickým hrozbám. Jeden z ústavov financovaných USA v Rusku sa volal ISTC — Medzinárodné vedecké a technologické centrum, na jeho programoch pracovalo množstvo ústavov, ktoré boli súčasťou združenia Biopreparat. A práve tak sa „Biopreparat“ zaoberal vývojom biologických zbraní v ZSSR a v Rusku najmenej do roku 1992. Zároveň v Ukrajinskej SSR neexistoval ani jeden ústav „Biopreparat“ – iba na území RSFSR. Napríklad v Novosibirsku.

Zároveň, desaťročia po rozpade ZSSR, USA podozrievali Rusko, že pokračuje vo vývoji biologických zbraní. Ruský „Kommersant“ píše , že financovanie v rámci programu Nunn-Lugar bolo v roku 2002 zastavené práve pre podozrenia, že Rusko svoj vývoj v tomto smere tají. V Rusku bol v roku 1992 kvôli medzinárodnému auditu obmedzený prístup do najmenej troch laboratórií, ktoré sa predtým zaoberali biologickými zbraňami, čo vyvolalo na Západe oprávnené obavy.

Ministerstvo obrany Ruska ukázalo dokumenty, v ktorých ministerstvo zdravotníctva Ukrajiny nariaďuje urýchlene zničiť vzorky vo svojich laboratóriách. Prečo, ak to nie je tajný vývoj zbraní?

Dokumenty, ktoré sa ukázali počas brífingu ministerstva obrany Ruska, môžu byť úplne falošné, to znamená jednoducho nafotené. Pod nariadením o núdzovom zničení „patogénov“ v dôsledku stanného práva nie je podpis ministra a neexistuje žiadny dôkaz, že takýto príkaz existoval.

Druhá možnosť: bol príkaz a zoznam zničených patogénov skutočne existuje. Takáto možnosť existuje, pretože Ukrajina aj jej západní partneri sa obávajú toho, čo by sa mohlo stať, keby ruské jednotky obsadzovali mestá, v ktorých sú laboratóriá s „knižnicou“ rôznych vírusov a baktérií, ktoré sú v akomkoľvek vedeckom laboratóriu, ktoré študuje choroby a spôsoby bojovať s ňou Americký konzervatívny časopis National Review opísal dôvod tohto znepokojenia najlepšie : „Biologické výskumné centrum a biologická zbraň nie sú to isté, ale ak na Ukrajine nie sú žiadne biologické zbrane, neznamená to, že materiály v rôznych laboratóriách krajiny nemôžu byť nebezpečné…”.

Takže toľko.