Vladimír Putin tvrdí, že sa s Joe Bidenom dohodol

ŽENEVA – Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že počas rokovaní so svojím americkým kolegom Joeom Bidenom sa dohodli na návrate veľvyslancov oboch krajín na ich pracoviská – do Moskvy a Washingtonu. Infomruje o tom agentúra TASS.

„Pokiaľ ide o návrat veľvyslancov na ich pracoviská, do Moskvy, respektíve amerického veľvyslanca, do Washingtonu – ruského, dohodli sme sa, že táto otázka je vyriešená,“ povedal ruský vodca novinárom po rusko-amerických rokovaniach. samite v Ženeve.

Spresnil, že veľvyslanci sa „vracajú na svoje miesto služby“.

Konkrétne termíny návratu amerických a ruských veľvyslancov na ich pracoviská, do Moskvy a Washingtonu, sú technickým problémom, dodal ruský vodca.

„Kedy presne – zajtra, pozajtra – ide o čisto technickú otázku,“ uviedol Putin.

Vyplynulo to zo summitu 16. júna 2021 amerického prezidenta Joe Bidena a prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina.

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že jeho rozhovor s americkým vodcom Joeom Bidenom v stredu v Ženeve bol veľmi konštruktívny. Osobný rozhovor trval takmer dve hodiny, povedal novinárom po rusko-americkom summite.

„Rozhovor bol veľmi konštruktívny,“ uviedol ruský vodca. Ako Putin pripustil, „znovu nadobudol presvedčenie, že prezident Biden je veľmi skúsený človek“.

“Je to úplne zrejmé. Hovorili sme zoči voči takmer dve hodiny.”

Dialóg s americkým vodcom bol otvorený a bez odchýlok od stanovených tém nevznikol na seba žiadny tlak zo strany strán, uviedol Putin. “Necítili sme žiadny tlak, hoci rozhovor bol priamy, otvorený, bez zbytočných diplomatických odchýlok od daných tém. Opakujem znova: nebol tu žiadny tlak ani z našej strany, ani z ich strany. Ľudia sa nestretávajú kvôli tomu “uviedol Putin.

Hlava ruského štátu vyhodnotila stretnutie so svojím americkým náprotivkom ako produktívne a vecné. “Podľa môjho názoru pred našim stretnutím prezident Biden povedal, že nejde o nejaký druh športovej súťaže. A v tomto zmysle s ním úplne súhlasím. Čo tu nastavíme skóre? Stretnutie bolo všeobecne produktívne, bolo to vecné, konkrétne a prebiehalo v atmosfére, ktorá napomáhala dosahovaniu výsledkov. A tými hlavnými sú blesky dôvery, o ktorých sme práve hovorili s vašim kolegom [ďalším novinárom], “uviedol Putin.

Prezident Ruskej federácie v reakcii na vyhliadky na vzťahy s USA po ženevskom samite uviedol, že vo vzťahoch medzi Moskvou a Washingtonom nemôže existovať „rodinná dôvera“, ale preblesklo ranné zore.