Vianočné čísla obľúbených detských časopisov

Vo vydavateľstve DAXE vychádzajú tri časopisy, ktoré patria k najčítanejším detským mesačníkom  na Slovensku – Zvonček, Maxík a Enviráčik.

Práve vyšli decembrové čísla, ktoré prinášajú svojim čitateľom vianočnú atmosféru v textoch na čítanie , v zábavných úlohách i súťažiach.

Maxík

Pripravte sa s Maxíkom na Vianoce. V príbehu na pokračovanie sa dozviete, ako Maxík s Magdalénkou pripravili Štedrý večer a prekvapenie rodičom. Vyriešte zaujímavé vianočné úlohy, nakreslite, ako vyzerajú sviatky u vás doma a pošlite obrázok do redakcie. Viete, kto sú najznámejší protinožci? Odpoveď môžete poslať so súťažným kupónom Čítame spolu. Radi recitujete? Naučte sa básničky, ktoré pre vás napísala Danuša Dragulová-Faktorová. Ako prekvapenie pre rodičov na Vianočnej besiedke si môžete zahrať scénku o lenivej včielke Evke. Pre kreatívne detské duše redakcia Maxíka pripravila veľa tvorivých úloh, napríklad vystrihovačku Zimné mesto či veselú maľovanku. Dozviete sa aj to, prečo nemusí byť zlý celý deň a veľa iných zaujímavostí. Tak do čítania kamaráti!

Zvonček

Aj Zvonček Zvonko sa už chystá na Vianoce. Zaspievajte si s ním pesničky alebo si prečítajte príbeh Pyšnej korálky Snežienky, ktorá zistí, že byť sám a nemať kamarátov je nuda. Nacvičte si kreslenie ozdôb na stromček a skúste pekným obrázkom prekvapiť rodičov. Písali ste už Ježiškovi? Ak nie a chceli by ste od neho peknú knižku, môžete si vybrať z bohatej ponuky vydavateľstva DAXE. Tak čo? Máte už svoj decembrový časopis pre šikovné deti?

Enviráčik

Viete, aké sú v decembri významné environmentálne dni? Odpovede nájdete v najnovšom čísle časopisu Enviráčik. Prečítajte si príbeh o sove Huhu a popremýšľajte s ňou, ako zachrániť jazero Modré oko. Vyriešte so Škriatkom Enviráčikom vianočné úlohy, nakreslite, aký máte u vás doma stromček, odpoveď  pošlite do redakcie, kde vás zaradia do žrebovania o zaujímavé darčeky. Boli ste už v Bardejove? Ak áno, určite viete, koľko mestských domov obklopuje Radničné námestie. Alebo sa radšej ako po meste prechádzate v horách? Vyjdite si na zimnú vychádzku so škriatkom Orlím zrakom a preskúmajte zákutia Slovenského raja či Malej Fatry. Na záver sa naučíte zaželať Veselé Vianoce po esperantsky a k želaniu si môžete vystrihnúť Vianočný stromček so Škriatkou Pramienkou. Tak do čítania, kamaráti!

Soňa Kluková