Minister zdravotníctva Marek Krajčí požiadal zdravotníkov o návrat domov

BRATISLAVA – Vedenie ministerstva zdravotníctva vyzvalo lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov, ktorí pôsobia v zahraničí, aby sa dočasne vrátili a pomohli pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti doma na Slovensku. 

„Nachádzame sa v časoch a situácii, ktorej slovenské zdravotníctvo ešte nečelilo. Naším prvoradým cieľom je ochrániť zdravie a životy občanov Slovenska. Prosím preto slovenských zdravotníkov v zahraničí, aby prišli pomôcť do svojej vlasti v starostlivosti o pacientov s COVID-19 v našej krajine. Vaša pomoc Slovensku je teraz mimoriadne potrebná,“ povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

„Vyzývame najmä lekárov anestéziológov, intenzivistov, sestry, ktoré sú špecialistky v odbore anestéziológia
a intenzívna starostlivosť, aby prišli pomôcť pri starostlivosti o pacientov,“ doplnil štátny tajomník MZ SR Peter Stachura.

„V prípade, ak lekári či sestry získali doklady o vzdelaní v zahraničí v rámci Európskej únie, zrealizujeme urýchlené uznávanie kvalifikácií,“ dodala štátna tajomníčka MZ SR Jana Ježíková.

Zdravotníci v zahraničí môžu ministerstvo zdravotníctva kontaktovať na adrese:  navratdomov@health.gov.sk alebo vyplnením Dotazníka pre lekárov pracujúcich v členských krajinách EÚ.