V Ruskej federácii obmedzia zákonom online kasína

Ministerstvo financií Ruskej federácie vynašlo nový spôsob boja proti nelegálnym online kasínam – finančné prostriedky občanov na ich účty budú obmedzené. Oznámenie o začatí vývoja príslušného návrhu zákona je zverejnené na portáli na uverejnenie právnych noriem.

„Zlepšenie mechanizmov na boj proti nelegálnym činnostiam organizovania a vedenia lotérií a hazardných hier na internete obmedzením prevodu finančných prostriedkov v prospech jednotlivcov na organizátorov takýchto činností,“ uvádza opis budúceho dokumentu.

Verejná diskusia o návrhu zákona bude trvať do 5. apríla 2019. Predpokladá sa, že ak bude prijatý,  nadobudne účinnosť v januári 2020.

Hazardné hry, vrátane aktivít na internete, sú v Rusku zakázané s výnimkou špeciálnych zón pre hazardné hry. Federálna daňová služba (FTS) vytvorila v januári zoznam organizátorov nelegálnych hazardných hier, ktoré nemôžu previesť platby. V súčasnosti je v ňom 17 právnických osôb, vrátane tých, ktoré sú zaregistrované na offshore Curaçao Victory 777 – prevádzkovateľa populárneho ruského online kasína Azino 777.

V minulosti bol na Ukrajine otvorený trestný prípad proti jeho tvorcom. Jeho postavami je päť ukrajinských občanov a 33-ročný Rus z mesta Naberežnyje Čelny, Albert Valiachmetov.