V Moskve nepolovený míting, zázrak nezatvárali

MOSKVA – V Moskve bol od 14. 00 míting, ktorý mal formu prechádzky po bulvároch. Počas neho nikoho nepredvolali na políciu a ani neuväznili.  Bulváre sa nachadzajú vedľa okružnej cesty nazývanej Záhradný (o)kruh.

Má dĺžku 16 km aobchádza historické jadro mesta.

Tiež sa jedná o najmenšiu z moskovských okružných komunikácií. Vznikol na mieste pôvodného opevnenia stredovekého mesta v 19. storočí. Na začiatku minulého storočia tu existovala električková doprava, ktorá neskôr zmizla. Nahradilo ju metro. Od 60. rokov Záhradný okruh podobu rušnej mestsejé triedy, denne tadiaľ prejdú desaťtisíce automobilov.

Hlavná koncentrácia ľudí počas manifestačnej prechádzaky bola na Puškinskom námestí a na Trubnom námestí. Neexistujú žiadne informácie o zadržaní účastníkov. Polícia rýchleho nasadenia na chvíľu ľudi zatlačila na Puškinskom námestí, ale kordón čoskoro odstránili. Ministerstvo vnútra Ruskej federácie odhadlo počet demonštrantov na 750,rouhasová stanica  Echo Moskvy a ďalšie médiá uviedli asi 1 500 ľudí.

Festival Pro leto bol na prospekte Sacharova. Podľa moskovskej radnice bolo na ňom 20 000 ľudí. Po prejave televíznej moderátorky Oľgy Buzovej ludia začali masovo odchádzať. Primátor mesta Moskvy Sergej Sobianin bol v Zoologickej záhrade.