V Kazani sa strieľalo v škole

KAZAŇ – V hlavnom meste Tatárskej autonómnej republiky Ruskej federácie Kazaň zahynulo deväť ľudí. Spomedzi nich bolo sedem žiakov ôsmej triedy strednej školy, ich profesorka a jedna vrátnička.

Dňa 11. mája sa strieľalo v škole č. 175 v Kazani. Zahynulo deväť ľudí. Devätnásťročný útočník Ilnaz Galyaviev konal sám. Nemal spolupáchateľa. Zadržali ho.

Počas streľby v kazanskej škole jeden z učiteľov dejepisu opustil kanceláriu a ôsmakom prišla na pomoc učiteľka angličtiny, povedala pre RIA Novosti matka jedného zo študentov Kristina Kazunina. „Bol to krásny deň, nič nenaznačovalo ťažkosti.” V utorok dcéra Kristiny Kazuninej nešla pre chorobu do školy. “Potom cez reproduktor oznámili, že došlo k núdzovej situácii a ich učiteľka práve odišla a utiekla. Zachránila ich  učiteľka angličtiny Eľvira Ignatieva (na fotografii).  Zahynula. 

Mladý muž, ktorý začal strieľať v kazanskej škole č. 175, nekontaktoval rodičov a odsťahoval sa od nich, informovala v utorok na kanáli Soloviev Live Youtube Irina Volynec, ombudsmanka pre práva detí v Tatarstane.

“Útočník pochádza z prosperujúcej rodiny. Študoval na prestížnej univerzite, ktorú mali možnosť zaplatiť jeho rodičia. Ale problémy existovali na úrovni osobných vzťahov s rodičmi, kvôli ktorým sa od nich odsťahoval, “povedala.

Prezident Ruskej federácie nariadil sprísniť podmienky nosenia zbraní fyzickými osobami a sprísniť podmienky ochrany škôl.
Učiteľka, ktorá svojim životom zachránila svojich študentov!
Na fotografii krásne dievča, ktoré včera snívalo, milovalo, radovalo sa zo života. Až kým sa do školy nevtrhol človek. A krehké dievča sa bez váhania obetovalo a zachránilo životy študentov. Elvira Ignatieva, dvadsaťšesťročná učiteľka angličtiny, zomrela pri streľbe v Kazani pri pokuse o záchranu dieťaťa. Dievča odtlačilo dieťa a postavilo sa ozbrojenému Galyavievovi do cesty, čím prakticky zakrylo študentku sama sebou.
Česť jej pamiatke!”

Áno, oblečte deti do vojenských uniforiem v materských školách a obdivujte to. Je nutné zakázať vojnovú propagandu.” Napísala pod jej fotografiu Eléna Lauley.