V čele Svetovej banky môže byť dcéra Trumpa

Svetovú banku môže viesť Ivanka Trumpová, dcéra amerického prezidenta. Napísal to denník Financial Times. Ivankine meno figuruje medzi najpravdepodobnejšími kandidátmi. Sú medzi nim aj ďalší kandidáti, medzi ktorými figuruje ďalšia žena.
Ivanka má ekonomické vzdelanie. Svoju kariéru začala ako model. Prvýkrát sa objavila na obálke magazínu Seventeen v roku 1997. Potom sa zúčastnila mnohých iných časopisov. Od začiatku roku 2000 začala Ivanka venovať menej a menej času modelovaniu, uprednostňovaniu podnikania a písania. Takmer bezprostredne po absolvovaní univerzity v Pennsylvánii vstúpila do špičky manažérov nehnuteľností Forrest City. Odtiaľ sa presťahovala do marketingového oddelenia spoločnosti Dynamic Diamond Corp, ktorá sa špecializuje na predaj diamantov. Neskôr založila vlastnú klenotnícku spoločnosť Ivanka Trump Collection. Čoskoro začala vyrábať aj topánky, ktoré sama Ivanka inzerovala ako modelka. Je viceprezidentkou organizácie Trump Organization.
Danník Financial Times napísal, že ďalšími kandidátmi na funkciu šéfa Svetovej banky sú David Malplace, námestník ministra financií pre medzinárodné vzťahy, ale aj bývalý zástupca USA v OSN Nikki Hailey.