Uzbeckí podnikatelia sa predstavia v hoteli Park Inn

BRATISLAVA – Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO)  pripravuje stretnutie s uzbeckými podnikateľmi.

Informuje o tom SARIO.

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR a Ministerstvom investícií, priemyslu a obchodu Uzbekistanu spolu organizujú prijatie uzbeckej podnikateľskej delegácie, ktorá bude sprevádzať štátneho tajomníka Ministerstva investícií, priemyslu a obchodu Uzbekistanu, Ojbeka Chamrajeva.

Pri tejto príležitosti sa bude konať 8. augusta 2023 podnikateľské fórum v bratislavskom hoteli Park Inn, ktoré otvorí za slovenskú stranu Peter Švec, štátny tajomník MH SR.

Obchodné fórum bude zamerané predovšetkým na nasledovné sektory, ale vítané sú aj spoločnosti z ďalších oblastí so záujmom o spoluprácu na uzbeckom trhu: elektrotechnický priemysel, strojársky priemysel, textilný a hodvábnický priemysel, metalurgia, poľnohospodárstvo.

Uzbekistan, dlhý tvar Uzbecká republika, je štát nachádzajúci sa v Strednej Ázii. Hlavné mesto je Taškent. Na západe a severe susedí s Kazachstanom, na východe s Kirgizskom a Tadžikistanom, na juhu s Afganistanom   Turkménskom. Je bývalou zväzovou republikou Sovietskeho zväzu, člen SNŠ.

Honorárnym konzulom Uzbeckej republiky v Slovenskej republike je niekdajší minister hospodárstva Ľudovít Černák.

Registrovať sa môžete do 4. augusta 2023.