USA: najviac dedičia siete Walmart 249 mld. USD

NEW YORK – Dediči amerického maloobchodného gigantu Walmart, Waltonovci, sa podľa časopisu Forbes stali najbohatším rodinným klanom v USA. Publikácia celkovo zaradila do rebríčka 50 rodín s celkovým majetkom 1,2 bilióna dolárov.

Waltonovci, ktorí vlastnia zhruba polovicu akcií Walmartu, majú spolu čistú hodnotu 247 miliárd dolárov. Tri deti zakladateľa spoločnosti Sama Waltona – Alice, Jim a Rob – patria podľa Forbes medzi dvadsať najbohatších podnikateľov na svete.

Na druhom mieste v poradí bola rodina Kochovcov s majetkom 100 miliárd dolárov. Jej členovia vlastnia 84 percent akcií spoločnosti Koch Industries, ktorá sa zaoberá výrobou, obchodom, investíciami, rafináciou, chemikáliami, syntetickými vláknami a plastmi. Na tretie miesto sa v publikácii umiestnila rodina Marsovcov, ktorá je vlastníkom rovnomenného výrobcu potravín. Spoločnosť okrem iného vyrába čokolády a pilulky Mars, Milky Way, Snickers a M & M’s. Ich spoločný majetok sa odhaduje na 94 miliárd dolárov.

Predtým sa uvádzalo, že najbohatší ľudia na svete zvýšili svoje bohatstvo v roku 2020 o 1,9 bilióna dolárov, teda o 20 percent. 11. decembra bolo bohatstvo najbohatších ľudí na planéte 11,4 bilióna dolárov.