USA: Metro-Goldwin-Mayer Holdings hľadá nevestu

HOLYWOOD – Americká spoločnosť MGM Holdings, ktorá vlastní slávne hollywoodske filmové štúdio Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), hľadá záujemcov. Informoval o tom The Wall Street Journal s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou.

Spoločnosť MGM Holdings už prijala Morgan Stanley a LionTree ako poradcov pri pradaji. Odhadovaná hodnota spoločnosti MGM Holdings, ktorá je súkromnou spoločnosťou, je asi 5,5 miliárd dolárov.  Ocenenie zohľadňovalo mimoburzové transakcie s akciami MGM a jej dlhmi. Hlavným prínosom spoločnosti MGM je franšíza Jamesa Bonda.

Franchising, slovenský prepis franšíza  je marketingový odbytový systém, v rámci ktorého jedna strana, poskytovateľ franchisingu, poskytovateľ franšízy, poskytuje druhej, od nej inak spravidla právne a finančne nezávislej, strane, alebo takzvaný  prijímateľ za priamu alebo nepriamu odplatu právo využívať súbor (balík) práv priemyselného a duševného vlastníctva s cieľom výroby a/alebo marketingu určitého druhu tovaru a/alebo služieb a /alebo technológií. Poskytovateľ a prijímateľ franchisingu v rámci franchisingu spravidla úzko a trvalo spolupracujú.

Nový film No Time to Die mal byť uvedený na jar 2020, no kvôli pandémii sa premiéra už dvakrát posunula. Celosvetovo sa má konať v apríli 2021. Spoločnosť MGM Holdings očakáva, že šum okolo filmu priláka potenciálnych kupcov, medzi ktorých môžu patriť nielen konkurenčné hollywoodske štúdiá, ale aj americkí, či zahraniční investori