Musk je za spojenie Tesla, Space X a Neuralink

NEW YORK – Na trhoch a medzi manažérmi sa diskutuje o vytvorení veľkého podniku, ktorý by vznikol spojením firiem Tesla, Spaxe X a Neuralink. S myšlienkou súhlasí Elon Musk.

Ten nedávno ponúkal firme Apple, aby kúpila firmu Tesla, ktorá vyrába elektromobily. Americký podnikateľ Elon Musk označil za dobrý nápad spojiť svoje spoločnosti do jednej megakorporácie. Tento návrh predložil blogger a investor jednej z Muskových spoločností Dave Lee, ktorý o ňom napísal na Twitteri. Navrhol pomenovať spoločnosť „X“. Podľa jeho názoru holdingová spoločnosť uľahčí Muskovi riadenie jeho súčasných obchodov, ako aj uľahčí zakladanie nových.

„X bude materskou spoločnosťou štyroch Muskových podnikov a jej poslaním bude zabezpečiť prežitie a pokrok ľudstva,“ napísal Lee. Bloger dodal, že táto spoločnosť sa mohla stať najvýznamnejšou v histórii ľudstva. „Cieľom holdingovej spoločnosti by nemalo byť zvýšenie trhovej kapitalizácie alebo hodnoty akcií Muskových podnikov, ale možnosť namiesto toho mu umožniť, aby naďalej robil viac pre dobro ľudstva a mal čas na ich riadenie,“ vysvetlil svoj nápad investor spoločnosti Tesla. Musk v komentári k návrhu tweetoval: „Dobrý nápad.“