Twitter: falošné účty a spam v sociálnej sieti dnes

NEW YORK – Twitter plánuje poskytnúť Elonovi Muskovi údaje o počte spamu a falošných účtov na sociálnej sieti, píše Washington Post s odvolaním sa na zdroj. Podiel tohto príspevku na Twitteri vzrástol o 0,9 %.

Vzhľadom na niekoľko týždňov trvajúcu patovú situáciu, predstavenstvo Twitteru plánuje splniť požiadavky Elona Muska na zverejnenie dôverných informácií poskytnutím prístupu k celému obrovskému dátovému toku s viac ako 500 miliónmi tweetov uverejnených každý deň.

The Washington Post dodáva, že zdroj uviedol, že údaje by mohli byť sprístupnené už tento týždeň.

Noviny tiež uvádzajú, že vedenie Twitteru je skeptické, pokiaľ ide o Muskove použitie takýchto informácií, keďže údaje sú k dispozícii už mnoho rokov asi dvom desiatkam spoločností, ktoré platia Twitteru za schopnosť analyzovať dáta a nájsť vzory. Oni a niektorí analytici tvrdia, že Musk používa žiadosť o údaje ako výhovorku, aby sa dostal z dohody alebo vyjednal nižšiu cenu.

V polovici mája Musk oznámil pozastavenie dohody o kúpe Twitteru. Povedal, že sa chce uistiť, že spam a falošné účty na Twitteri tvoria menej ako 5 % z celkového počtu používateľov. Akcie Twitteru sa vďaka správe prepadli o 20 %.

Neskôr, 6. mája, Elon Musk obvinil Twitter z odmietnutia poskytnúť údaje o počte spamov a falošných účtov, čo viedlo k obavám z možného zrušenia obchodu, čo následne viedlo k poklesu akcií spoločnosti o 3,92 %. .