Tržby Havel & Partnetrs za pol roka stúpli o 7,2 %

PRAHA / BRATISLAVA – Česko-slovenskej advokátskej kancelária Havel & Partnetrs sa obrat za čisté právne služby v prvom polroku 2021 sa medziročne zvýšil o 7,2 %. Vysokým tempom rástla kancelária  v Bratislave.

V minulom roku výnosy kancelárie Havel & Partnetrs v Českej republike medziročne rástli o viac ako 6,5 % a tržby celej skupiny opäť prekročili miliardu Kč (40 mil. EUR). V prvom polroku tohto roka dosiahli výnosy za čisté právne služby v Českej republike a na Slovensku 414 mil. Kč (17 mil. EUR), celkové tržby skupiny tak predstavujú viac ako 520 mil. Kč (21 mil. EUR). Veľmi dobre sa darilo slovenskej kancelárii, kde výnosy za čisté právne služby rástli o takmer 16 %. „Hospodárske výsledky našej kancelárie s rastom cez 7 % indikujú, že sa nám podarilo udržať pozitívny trend vysokého rastu z predchádzajúcich období. V posledných dvoch mesiacoch prvého polroka sa rast zrýchľoval a očakávame, že s pokračujúcim uvoľňovaním obmedzení prijatých v súvislosti s pandémiou koronavírusu bude tento trend pokračovať,“ uvádza riadiaci partner kancelárie Jaroslav Havel.

Výnosy Havel & Partnetrs rastú nepretržite od vzniku kancelárie v roku 2001. Prispieva k tomu predovšetkým poskytovanie právnych služieb popredným českým, slovenským i medzinárodným spoločnostiam a českým a slovenským podnikateľom, vrátane cca tretiny najbohatších Čechov a Slovákov. Kľúčovými poradenskými oblasťami zostávajú fúzie a akvizície, právne a daňové štruktúrovanie osobného majetku či projekty spojené s nehnuteľnosťami, ďalej tiež rastie skupina zaoberajúca sa reštrukturalizáciami a insolvenciami či súdnymi spormi a arbitrážami.

K  hospodárskym výsledkom prispieva aj medzinárodné renomé Havel & Partnetrs a súvisiaca spolupráca so zahraničnými právnickými firmami, ktoré kanceláriu čoraz častejšie zapájajú do veľkých komplexných medzinárodných projektov a cezhraničných transakcií.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.