Trumpove drísty v Twitteri zarábajú na cene ropy

Americký finančník Philip Vergler vyvinul novú stratégiu, ktorá by zákazníkom svojej poradenskej spoločnosti PK Verlrger umožnila zarábať na cenách ropy a cenách ropných spoločností. . Mechanizmus je založený na príspevkoch amerického prezidenta Donalda Trumpa na Twitteri.

Werledger analyzoval správanie prezidenta Donalda Trumpa v posledných mesiacoch a dospel k záveru, že americký prezident sa vždy snaží zasiahnuť do situácie na trhu s ropou s cieľom znížiť ceny. Zvyčajne to robí prostredníctvom príspevkov v mikroblogu sociálnej siete Twitter. Napríklad jeden z nedávnych kolapsov cien ropy nasledoval Trumpovu bilanciu výrokov “o príliš vysokých cenách” cien.

Z toho vyplýva, že špekulanti a investori by mali hrať proti cenám ropy a podielom ropných spoločností – predávajú kontrakty v reálnom čase (sport)  alebo futures (na pohonné hmoty v očakávaní poklesu cien, Verledger si je istý. Tento princíp nazval “dobrou voľbou Trumpa” analógie s možnosťou predaja kontraktov založených na výrokoch vedúceho amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Alana Greenspana.

Opcia je derivátový finančný nástroj, ktorý dáva svojmu majiteľovi právo (ale nie záväzok) kupovať (opciu na kúpu) alebo predávať (opcie na predaj) určitý majetok v budúcnosti za vopred stanovenú cenu.

Opcia typu Greenspan bola založená na tom, že Alan Greenspan a Fed, vynakladali všetko úsilie na podporu americkej ekonomiky, hlavne zvýšením základnej sadzby Fedu. To spoločnostiam umožnilo vziať si lacnejšie úvery, zvýšiť investície a budúci zisk, čo malo priaznivý vplyv na hodnotu ich akcií. Pre investorov to znamenalo príležitosť kúpiť tieto akcie v nádeji, že ich budúci rast.