Tkáčová: najlepšie cvičenia pre zdravie ľudí

BRATISLAVA – Investovať zdroje do svojho zdravia je dnes témou číslo 1. Finančné noviny v spolupráci s Andreou Tkáčovou ponúkajú cvičenia.

Dobrá imunita je na nezaplatenie. Riziko jej krachu totiž reálne hrozí tým, čo podcenia prevenciu. Tú nám buduje zodpovedný celostný prístup ku svojej fyzickej a duševnej pohode. A jedinečnú príležitosť k nej ponúka práve cvičenie Yin joga. Už ste o tom počuli ? Pri pravidelnej praxi vám garantovane:

 • znižuje stres a pocity úzkosti, upokojuje myseľ i telo, eliminuje rôzne aj chronické bolesti
 • podieľa sa na posilnení imunitného systému a vitality
 • zlepšuje cirkuláciu životnej energie, jej harmonizáciu
 • zabezpečí výživnejší spánok pre efektívnejší deň
 • skvalitní sexuálne prežívanie a užívanie si života
 • spomalí degeneratívne procesy a starnutie. (Stláča sa medzibunkový priestor, vďaka čomu je možný detox nášho tela)

 • zvyšuje flexibilitu a mobilitu šliach a svalov cez uvoľnenie hlbokých štruktúr (fascie, väzy, kĺby) => generuje sa tým pocit ľahkosti a priestoru. Stimuluje sa tvorba kolagénu elastínu, hydratujú sa tkanivá a kĺby => kĺby sa pohybujú ľahšie a šľachy sú pevnejšie. Odvráti sa degenerácia kĺbov, redukuje sa osteopénia, osteoporóza. Predchádza sa zlomeninám, kĺbovej imobilite.
 • zostruje koncentráciu – schopnosť zotrvať v bdelej avšak pritom uvoľnenej mysli
 • uvoľňuje zablokované emócie (keď ich nespracujeme – ale naopak potlačíme alebo vytesníme, ich energia zostane uväznená v našom tele a blokuje určité orgány a iné systémy tela. A z tradičnej čínskej medicíny vieme, že každý orgán je spojený s istou emóciou, napríklad pečeň – frustrácia a hnev, obličky – strach, srdce – radosť a stres, pľúca – smútok, žalúdok a slezina – )
 • týmto nám predlžuje život (predchádza sa infarktom, a ďalším civilizačným ochoreniam)
 • šetrí náklady prípadných neskorších zdravotných komplikácií – pomáha nám tak hospodáriť so zdrojmi – peniazmi, časom, a podobne.

Rozum radí, nebuďme si nič dlžní a vezmime si všetky pridané hodnoty, ktoré Yin joga prináša. Tak vďaka nej vlastne aj zbohatneme. Pri vklade do seba je návratnosť ne-vy-čí-sli-teľ-ná.

Yin joga je skvelým doplnkom k iným “Yang” aktivitám (beh, cyklistika, plávanie, funkčné tréningy, fitness, silová a dynamická joga) a tiež vyvažuje hektický a stresujúci osobný či pracovný životný štýl. Preto je vo svete už dávnejšie známa a “trendy”, podobne ako meditácia, čikung a taiči. Výkonní manažéri a lídri totiž vedia, že držať tempo rastu, a to za každých okolností, vyžaduje svoje špeciálne nástroje.

Nezabúdajme, že niekedy kvôli zachovaniu rovnováhy, napr. keď niekto je „yangový typ“ a láka ho predovšetkým dynamické cvičenie, je nevyhnutné, aby myslel na túto radu: Nie vždy praktizuj len to, čo máš rád, ale aj to, čo potrebuješ! Zrátame si teda ľahko, že disciplína a balans sa hodí nielen pri finančnom úspechu, ale aj dlhovekosti v zdraví!

Ešte necvičíte? Nevadí – Začať s nápravou spôsobu svojho života nie je nikdy neskoro. Aby sme boli otvorení zmenám v živote a novému, je dôležité nechať odísť staré. Yin joga nás učí pustiť nepotrebné a všetko, čo nás brzdí, ťaží a spomaľuje a tak vidieť nové, napredovať bdelo k úspechu. Dajte si záväzok zdravia a využite šancu, ktorá sa teraz ponúka aj pre vás. Cvičenie “Yin Yoga Meridian” je vhodné pre všetkých, stačí chuť pridať sa. Obohaťte svoj život a zaobstarajte si teraz výhodnú viac-vstupovú permanentku pre pravidelné účasti. Všetky potrebné informácie nájdete cez: https://a-tka.webnode.sk/yin-joga-meridiany/

Mgr. Andrea Tkáčová, terapeut alternatívnej medicíny a inštruktor jogy, zaujímam sa o zdravie, venujem sa hudbe.