Sociologička z Missouri State Univesity skončila výskum vplyvu veľkosti penisu na život muža

Americká vedkyňa musela zastaviť štúdiu, ktorej predmetom bolo skúmanie too ako veľkosť penisu ovplyvňuje život mužov. Účastníci jej namiesto fotografií pohlavných údov posielali karokatúry. Napísal korešpondent novín The Independent Chris Baines.

“Alicia Walkerová, profesorka sociológie na univerzite v Missouri, zastavila štúdiu, ktorá si vyžiadala obrázky s viac ako 3600 penismi,” uviedli noviny.

Podľa nej “verejná reakcia na projekt” znamenala, že “spoľahlivosť štúdie ako takej bola spochybnená.”

“Walkerová oslovila mužov, aby jej posielali fotografie a merali svoje genitálie v rámci výskumu, ktorý má objasniť, ako sú predstavy o penise spojené s fyzickým a duševným zdravím, sexuálnou aktivitou, sebavedomie, používaním kondómov a sociálnej interakcie,” – píše sa v článku.

Ale musela zastaviť štúdiu potom, čo spôsobila vo svete rozruch, a začali sa  zapĺňať stovky dotazníkov denne, z ktorých mnohé obsahovali “vtipné odpovede” na otázky sociologičky.

Walkerová zdôraznil, že nepožiadala o “sexuálne fotografie”, ale o “klinické obrazy”.Podľa výskumníka, niektorí muži jej poslali obrázky kreslených postavičiek, ako SpongeBob SquarePants, namiesto obrázkov vlastného  penisu.

Výskumníčka obvinila za “nepresné a nezodpovedné” pokrytie jej práce médiá. Podľa Walkerovej, veľa článkov uviedlo, že sa snaží dokázať, že malá veľkosť penisu vedie k nízkemu sebavedomiu, takže takmer nedostala od majiteľov genitálií správy viac ako o priemere.

“Rozšírené chybné interpretácie v médiách a provokatívne titulky boli “návnadou”, ktorá zbavila týchto mužov príležitosti hovoriť o svojich skúsenostiach a, aj keď niektorí ľudia si myslia, že nezáleží na tom, že to tak nie je.”, – povedala.