Šéf Total Energies považuje strop na ceny ropy dovážanej z Ruskej federácie za „zlý nápad“

BRUSEL / PARÍŽ – Spoločnosť Total Energies  bude pokračovať v nákupe skvapalneného zemného plynu (LNG) z Ruska, kým nebudú uvalené sankcie

Zavedenie obmedzenia cien ruskej ropy Európskou úniou je „zlý nápad“. Uviedol to generálny riaditeľ francúzskej spoločnosti TotalEnergies Patrick Pouyanne na Energy Intelligence Forum v Londýne, uvádza agentúra Bloomberg.

“Myslím si, že je to vlastne zlý nápad.” V skutočnosti je to spôsob, ako vrátiť vedenie [ruskému prezidentovi] Vladimírovi Putinovi, a to by som nikdy neurobil,“ povedal.

Pouyanne poznamenal, že Total Energies bude pokračovať v dovoze skvapalneného zemného plynu (LNG) z Ruska, kým nebudú uvalené európske sankcie na palivá. “Ak budú uvalené sankcie, okamžite prestaneme,” uistil (cituje Reuters).

Generálny riaditeľ Total Energies zdôraznil, že spoločnosť neinvestuje do nových projektov v Rusku.

TOTAL S.A. sa zaoberá prieskumom, výrobou, prepravou, spracovaním a predajom ropy a zemného plynu a prevádzkuje chemickú divíziu na výrobu polypropylénu, polyetylénu, polystyrénu, gumy, farieb, atramentov, lepidiel a živíc.

Európska komisia teraz pripravuje ôsmy balík sankcií proti Rusku. Politico 4. októbra 2022 informovalo, že stáli predstavitelia členských krajín EÚ dosiahli dohodu o obsahu sankcií. Medzi dohodnutými opatreniami je podľa publikácie cenový strop pre ruskú ropu.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.