S. Spillmann: Sex s ex je dobrý na rozlúčku

“Podľa obľúbeného názoru, ak po prestávke náhle vyskočíte do postele s vašim bývalým milencom, alebo milenkou potom budete musieť silnejšie muciť svoje srdce,” poznamenáva The Telegraph v článku, ktorý pripravili redaktori.

“Ale nová štúdia tvrdí, že sex s ex nie je v rozpore s otáčaním stránky po tom, čo sa rozpad zlomí a dokonca vám pomôže rozlúčiť.” To platí aj pre tých, ktorí ešte stále túžia po ich bývalých “, povedala vedúca riešiteľskeho timu Stephanie Spillmann USA”, – hovorí článok.

V priebehu dvoch štúdií s rozhovormi medzi 113 a 372 účastníkmi, “vedci zistili, že pokusy o vstup do dôverných vzťahov s bývalým nezdá sa, že by brzdili následné emocionálne zotavenie po prerušení vzťahov s každým ďalším dňom alebo o dva mesiace neskôr,” článok ,

“Tí, ktorí naďalej túžili po svojich bývalých, často vyhľadávaných dôverných vzťahoch s nimi, mohli cítiť emocionálnu intimitu a komunitu, ale tieto kroky ich nenarušili ani nepotrestali.” V skutočnosti sa ich nálada zlepšila v každodennom živote, “hovorí článok. Výsledky výskumu sú uverejnené vo vedeckom časopise Archives of Sexual Behaviour.