Rusko chce viac obchodov s Bieloruskom

SOČI – Ruská federácia chce zväčšiť obchod s Bieloruskom. Vyplynulo to zo stretnutia prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina s prezidentom Bieloruska Alexandrom Lukašenkom.

Vladimír Putin poznamenal, že Rusko zostáva najväčším investorom v bieloruskej ekonomike, a ako príklad uviedol projekt výstavby bieloruskej jadrovej elektrárne.

Ruská federácia tiež predstavuje asi polovicu obratu bieloruského zahraničného obchodu a v krajine pôsobí veľa podnikov s ruským kapitálom. “Máme veľmi stabilnú a hlbokú spoluprácu v mnohých oblastiach a priemyselných odvetviach. Koronavírus, bohužiaľ, ovplyvnil náš obchodný obrat smerom nadol. Je to prirodzené, deje sa to po celom svete.” úsilie nielen o obnovenie predchádzajúcej predkrízovej úrovne obchodných a hospodárskych vzťahov, ale aj o vytvorenie predpokladov pre posun vpred, “uviedol ruský prezident.

“Mám určité návrhy. Zdá sa mi, že na úrovni vlád, ministerstiev, rezortov a dokonca aj jednotlivých podnikov je potrebné vyvinúť ďalšie úsilie a kroky na odstránenie existujúcich problémov a vytvorenie podmienok pre ďalší postup,” uviedol Vladimir Putin.

Stretnutie bolo v rezidencii Bočarov ručej (Potôčik Bočarova). V roku 1934 ju dal postaviť vtedajší minister obrany ZSSR Kliment Vorošilov.

 

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.