Ruská federácia: závod v Kaluge PSMA Rus začal sériovú výrobu modelu Citroenu C5 Aircross

KALUGA – Automobilový závod v Kaluge PSMA Rus spolu s priemyselným partnerom areálu zastúpeným spoločnosťou Automobile Technologies prešiel od testovacej montáže k sériovej výrobe kompaktných crossoverov Citroen C5 Aircross.

Ako informoval tlačový servis Automotive Technologies, autá dorazia do showroomov oficiálnych predajcov Citroenu v máji 2024. V apríli si môžete rezervovať auto.

“Dnes sme spustili sériovú výrobu Citroenu C5 Aircross v Rusku. Naším cieľom je rozšíriť výber pre ruských automobilových nadšencov na trhu, kde prevládajú najmä autá rôznych východných značiek,” povedal Pavel Bezručenko, riaditeľ strategického rozvoja Automotive Technologies. , s tým, že prioritou Spoločnosť je „pri výrobe, predaji a ďalšej údržbe vozidla zásadne zákaznícky orientovaná“.

V Rusku montovaný Citroen C5 Aircross s pohonom predných kolies je vybavený 1,6-litrovým benzínovým motorom s výkonom 175 k. a osemstupňovou automatickou prevodovkou. Vozidlo má širokú škálu možností a je ponúkané v štyroch farbách: perleťová biela, metalická šedá, metalická modrá a metalická červená.

Automotive Technologies neposkytuje výrobné plány na rok 2024.

Ako bolo uvedené, reštart automobilového závodu PSMA Rus po dlhom období odstávky sa formálne uskutočnil koncom roka 2023, keď sa na mieste začala montáž testovacej série niekoľkých desiatok automobilov. Montáž v prvej fáze prebieha metódou veľkého uzla technológiou SKD-4 (semi knocked down), zatiaľ bez zvárania a lakovania karosérií.

“Základný rozdiel medzi SKD-4 a DKD (rozobraný zrazený) je v tom, že táto technológia má pridanú hodnotu. To, čo začíname vyrábať v Kaluge, sa montuje úplne od nuly a predtým to nebolo auto. V ďalších fázach výroby plánuje sa aj zvýšenie ruskej časti pridanej hodnoty prostredníctvom zváračských a lakovacích operácií,“ povedal koncom minulého roka novinárom Bezruchenko.

V budúcnosti chce spoločnosť Automotive Technologies uviesť na PSMA Rus ďalšie modely. “Pre opätovné spustenie výroby v závode PSMA Rus sme našli možnosť zorganizovať dodávky komponentov z Číny pre autá našich koreňových značiek. Na tento účel boli uzavreté dohody medzi spoločnosťou Automotive Technologies a čínskou dodávateľskou spoločnosťou. Prinášame 798 skupín automobilových komponentov do Ruska, viac ako 1,7 tisíca pozícií,“ povedal Bezručenko novinárom koncom roka 2023.

„Automotive Technologies“ pôsobí nielen ako výrobný partner závodu PSMA Rus, ale pôsobí aj ako dovozca a distribútor náhradných dielov a automobilov dodávaných do Ruskej federácie, vrátane tých, ktoré sa dovážajú prostredníctvom mechanizmu „paralelného dovozu“. Na ruskom trhu sa tak už predávajú kompaktné crossovery Citroen C5 Aircross a Peugeot 4008, crossovery Peugeot 5008 a crossback Citroen C5X. Tieto stroje sú dostupné u približne 20 predajcov, s ktorými spoločnosť spolupracuje.