Robert Kiyosaki autor knihy Bohatý otec, chudobný otec, ponúka striebro ako najlepšiu investíciu

NEW YORK  –  Robert Kiyosaki označil striebro za najvýnosnejšiu investíciu na dnešnom trhu. 

Autor knihy Bohatý otec, chudobný otec, propagoval dostupnosť drahého kovu a jeho priemyselné využitie. Kiyosaki tiež vyzval investorov, aby sledovali trh s dlhopismi, keďže očakáva masívny pokles cien.
Robert Kiyosaki propagoval striebro ako najlepšiu investíciu na dnešnom trhu a v záplave nedávnych tweetov predpovedal historický krach dlhopisov a iných aktív. Odborník na osobné financie povedal, že je optimistický, pokiaľ ide o striebro kvôli jeho nízkej cene a komerčnému využitiu.„Za 25 dolárov si môže každý kúpiť striebornú mincu,“ napísal na Twitteri. „Striebro je priemyselný drahý kov. Zlato nie je.Zakladateľ spoločností Rich Global a Rich Dad Company dlhodobo odporúča investorom striebro.„Najlepšia ponuka je dnes kúpiť striebro,“ napísal v januári na Twitteri, pričom poznamenal, že kov sa obchoduje o 50 % pod svojou najvyššou cenou. „Kupujem striebro, pretože je tekuté a dá sa minúť bez vládneho dohľadu,“ napísal v marci na Twitteri a poznamenal, že práve kúpil 2 500 amerických strieborných orlov.

Kiyosaki navyše vyhlásil, že striebro je dôležitejšie ako americký dolár, pretože si myslí, že mena je „prekliate falošná“ a očakáva, že sa bude devalvovať, keď sa bude tlačiť stále viac dolárov.

Slávny spisovateľ v posledných týždňoch využil aj nezvyčajnejšie aktíva. Odporúčal investovať do konzerv s tuniakom a pečenou fazuľou vo svetle rastúcej inflácie, keďže „nemôžete jesť zlato, striebro ani bitcoiny“. Odporúčal tiež zásobiť sa toaletným papierom, vrecúškami na odpadky, konzervami a mrazenými potravinami, aby ste predbehli zvyšovanie cien.

Kiyosaki už skôr povedal, že americké trhy sú v „NAJVÄČŠEJ BUBLINE v histórii sveta“, pričom poukázal na prudko stúpajúce ceny akcií, nehnuteľností, ropy a iných komodít. Spomenul tiež vyhliadky na depresiu, hyperinfláciu a „VŠETKÚ BUBLINU, ktorá sa zmení na VŠETKO ZHRNUTIE“.

Autor sa však na historický krach teší, keďže ho vníma ako príležitosť na dobrý obchod.